Pratybose dalyvavo Prezidentūros, Vyriausybės, ministerijų, pavaldžių institucijų, Lietuvos kariuomenės atstovai, civilinis ir karinis personalas iš kitų NATO šalių bei Suomijos ir Švedijos. Pratybos vyko nuo kovo 9 iki 14 dienos.
„Tarptautinės pratybos suteikė Lietuvos institucijoms galimybę stiprinti bendradarbiavimą su NATO sąjungininkais, gerinti pasirengimą suvaldyti galimas krizines situacijas ir ugdyti gebėjimą reaguoti į įvairiausių grėsmių scenarijus, didinti institucijų atsparumą ir kolektyvinį sąjungininkų saugumą, išbandyti tarpinstitucinio veikimo modelius, identifikuoti problemines sritis, kurioms galime skirti dėmesį jau dabar“, – pažymi Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė, akcentuodama, kad parengus pratybų ataskaitą, ministerijoms ir įstaigoms bus suformuotos konkrečios užduotys ir pavedimai bei suderinti įgyvendinimo planai, o išmoktos pamokos virs veiksmais, stiprinančiais grėsmių atsparumo didinimo ir krizių valdymo sistemas.
Pratybose buvo treniruojamasi visapusiškai reaguoti į sudėtingus civilinius-karinius scenarijus hibridinėje aplinkoje. Taip pat buvo rengiami „personalo personalui“ mainai su Europos išorės veiksmų tarnyba, Europos Komisija ir Europos Sąjungos Tarybos generaliniu sekretoriatu.
Pratybas Lietuvoje koordinavo LRVK Nacionalinis krizių valdymo centras.
CMX 2023 pratybos suteikė galimybę Lietuvos institucijoms stiprinti bendradarbiavimą su NATO sąjungininkais, gerinti pasirengimą suvaldyti galimas krizines situacijas ir ugdyti gebėjimą reaguoti į įvairiausių grėsmių scenarijus, didinti institucijų atsparumą ir kolektyvinį sąjungininkų saugumą.
Kaip ir ankstesnėse CMX pratybose, CMX 2023 nedalyvavo dislokuotos pajėgos. Pratybose buvo treniruojamasi visapusiškai reaguoti į sudėtingus civilinius-karinius scenarijus hibridinėje aplinkoje.