Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2018 05 15

NATO ryšininkai ruošiasi trečią kartą Kaune vyksiančioms pratyboms

Jėgerių batalione Kaune NATO ryšininkai ruošiasi jau trečią kartą šiame mieste vyksiančioms pratyboms „Steadfast Cobalt 2018“ (liet. Tvirtas Kobaltas).
Pratybos Kauno oro uoste
Pratybos / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Jose šiemet dalyvaus iki tūkstančio karių iš 25 NATO šalių.

„Tai esminės suderinamumo pratybos, kuriose išbandomi ir patikrinami komunikacijos ir informacijos sistemų tinklai, skirti NATO greitojo reagavimo pajėgoms“, – antradienį pristatydamas pratybas žiniasklaidai sakė NATO pajėgų Europoje vadavietės vado pavaduotojas ryšiams ir kibernetinei gynybai generolas majoras Wolfgangas Renneris.

Kaune besitreniruojantys ryšininkai užtikrina susisiekimą tarp kovos lauko ir vadaviečių, todėl jų vaidmuo, pasak NATO atstovo, yra labai svarbus bet kurioje misijoje.

Pratybų metu testuojamos komunikavimo sistemos ruošiantis dirbti su NATO greitojo reagavimo pajėgomis, taip pat ruošiamasi rudenį vyksiančioms pratyboms „Trident Juncture“ (Tridantė jungtis).

 Ievos Budzeikaitės ir Andriaus Dildos nuotr./ Karys
Ievos Budzeikaitės ir Andriaus Dildos nuotr./ Karys

W.Renneris dėkojo, kad į Kauną atvykstantiems pratybų dalyviams sudarytos puikios sąlygos.

„Jūs galbūt pamenate, kad pratybos „Tvirtas kobaltas 17“ taip pat vyko Kaune. Priimančiosios šalies parama ir priėmimas, sąlygos ir pratybų kokybė buvo tokia gera, kad pasiūlymas priimti pratybas „Tvirtas kobaltas 18“ buvo greitai priimtas. Gera sugrįžti ir jaučiuosi pagerbtas būdamas čia, Lietuvoje“, – kalbėjo W.Renneris.

Pratybų metu jų dalyviai iš užsienio šalių apsistoja Kauno viešbučiuose, jiems užtikrinamas patogus susisiekimas su pratybų vieta.

Krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza pabrėžė, kad šios pratybos mums svarbios, nes Lietuva parodo galinti priimti dideles pajėgas, be to, šios pratybos rodo NATO gebėjimus reaguoti į naujus iššūkius.

„Turbūt visi suprantame, kad šiais laikais be IT priemonių, be ryšio priemonių, be kibernetinių priemonių jokiame kare negali įgyti pranašumo, todėl „Steadfast Cobalt“ yra kritinės ir labai svarbios visai NATO organizacijai“, – sakė krašto apsaugos viceministras.

Pratybose dalyvauja ir Lietuvos kariai. Geležinio vilko brigados ryšių kuopos eilinė Ieva Čičinskaitė pasakojo, kad šios pratybos ryšininkams labai įdomios, nes susiduria su specifinėmis užduotimis, dirba su itin aukštus saugumo standartus palaikančiomis sistemomis ir išmoksta naujų dalykų.

„Šitokios pratybos yra vienos iš įdomiausių, kas vyksta pas mus per metus. Mums, kaip ryšininkams, tai yra truputį daugiau nei mes kasdien darome“, – sakė karė.

Jos užduotis šių pratybų metu yra prižiūrėti įrenginius, užšifruojančius duomenis, kurie keliauja tarp serverių.

Pratybos „Tvirtas kobaltas“ prasidės gegužės 21 dieną ir tęsis iki birželio 3 dienos. Jų metu taip pat bus treniruojamasi realiu laiku atlikti kibernetinę įvairių tinklų gynybą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?