Ji veiks internete, adresu mobilizacijosmokykla.lt. Perėjus mokymus, dalyviai gali testuoti įgytas žinias ir gauti sertifikatą, jog yra išklausę kursus.
Kaip renginyje sakė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, ši platforma suteiks žinių, kurios padės visuomenei geriau žinoti savo vietą krizinių situacijų atveju.
„Pasirengimas mobilizacijai vyksta taikos metu. (...) Sprendžiant iš tos komunikacijos, kuri yra socialiniuose tinkluose, žmonėms labai trūksta bazinių žinių: dalis jų tiesiog neturi arba jos įgytos seniai, yra primirštos, todėl reikia atnaujinti. Čia bus ta galimybė ir pasitikrinti savo žinias, ir atnaujinti“, – renginyje pirmadienį Vilniuje sakė ministras.
Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento direktorius Virginijus Vitalijus Vilkelis žurnalistams sakė, kad pilietinis pasipriešinimas „gali būti aktyvus, pasyvus, ginkluotas, neginkluotas“.
„Esmė yra ne tame, ne veiksme, o įgūdžių ir valios ugdyme. Mes tai vadiname pasirengimu pilietiniam pasipriešinimu. Nes pats pasipriešinimas turėtų augti kaip grybai po lietaus ne tik mums nežinant, bet ir priešininkui nežinant“, – kalbėjo V.V.Vilkelis.
Platformoje kursai ir testai suskirstyti į tris grupes: pasirengimas mobilizacijai, pilietinis pasipriešinimas, sąjungininkų atvykimas.
„Kad nereikėtų prisiminti slaptažodžių, prisijungimas yra telefonu. (...) Kiekvienas mokymas susideda iš trijų dalių: mokomoji medžiaga, žinių patikrinimo testas, sertifikatas“, – kalbėjo platformą sukūrusios įmonės „Talentator“ direktorė Aistė Kumponaitė.
Pasak jos, sprendžiant užduotis ir neteisingai atsakius, pateikiama informacija, kur ir kodėl buvo suklysta.
„Net ir per neteisingus atsakymus galima žmogui suteikti papildomos informacijos“, – sakė A.Kumponaitė.
Mokymų platforma „Mobilizacijos mokykla“ – viena iš 40 priemonių, esančių 2023–2025 metų Piliečių rengimo pilietiniam pasipriešinimui strategijos įgyvendinimo plane.