Apie tai 15min video laidoje „15/15“ diskutavo naujoji krašto apsaugos viceministrė Greta Monika Tučkutė ir kibernetinio saugumo specialistas Marius Pareščius.
– Viceministre, pradėkit nuo jūsų – kokia yra Krašto apsaugos ministerijos pozicija „TikTok“ programėlės, kuri, žinome, yra valdoma iš Kinijos, atžvilgiu?
G.M.Tučkutė: Kol kas galiu pasakyti tik tai, kad Krašto apsaugos ministerijos leidžiamų programėlių sąraše – „TikTok“ tikrai nėra. Tai reiškia, kad nerekomenduojama „TikTok“ turėti savo įrenginiuose.
– Tai jūs savo darbiniuose renginiuose neturite?
G.M.Tučkutė: Aš negaliu pasakyti, patvirtinti, kad visi žmonės, kurie dirba krašto apsaugos sistemoje, neturi „TikTok‘o“, nes mes sukontroliuoti žmonių asmeninių įrenginių kaip ir negalime. Bet mūsų pozicija, kad „TikTok‘as“ yra nerekomenduojama programėlė naudoti. Ir jau kiekvieno po to asmeninis apsisprendimas, kaip elgtis.
Nacionalinis kibernetinio saugumo centras negali uždrausti arba leisti naudoti vieną ar kitą programėlę. Mes galime teikti rekomendacijas, kaip mes matome, kokios grėsmės gali būti susijusios su šia programėle, kas gali nutikti ją naudojant. Mūsų darbas yra stebėti informacinį lauką, bendrauti su savo partneriais, kitomis šalimis partnerėmis ir pateikti rekomendacijas, tarkime, Vyriausybei, kuri jau gali nurodymą išleisti.
Nežinau, ar jūs atsimenat tą atvejį, bet „Kaspersky“ atveju buvo, kad Vyriausybė išleido protokolinį pavedimą, kuriame buvo įtvirtintas draudimas naudoti „Kaspersky“ programą. Tai, va, štai jums pavyzdys, kaip viskas veikia.
– Bet kokiu atveju, iniciatyva ateina iš Krašto apsaugos ministerijos? Jūs teikiate rekomendaciją Vyriausybei?