„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2021 03 25

Nauja Šeimų asociacija telks įvairias Lietuvos šeimas

Veiklą pradeda neseniai įsteigta Šeimų asociacija. Organizacija ketina burti įvairias šeimas ir siekti mokslu grįstų sprendimų šeimos politikos bei lytiškumo ugdymo srityse. Asociacijos atstovai įsitikinę, kad tokie sprendimai turi būti priimami vadovaujantis mokslu, geriausiomis praktikomis, žmogaus teisių principais bei empatija ir traktuoti vaiką kaip lygiavertį žmogų.
Tėtis su vaiku
Tėtis su vaiku / 123RF.com nuotr.
Temos: 1 Šeima

„Konstitucinė šeimos samprata yra grindžiama šeimos narių tarpusavio atsakomybe, supratimu, emociniu prieraišumu, pagalba ir panašiais ryšiais. Taip pat – savanorišku apsisprendimu prisiimti tam tikras teises ir pareigas.

Teisinė santykių forma konstitucinei šeimos sampratai esminės reikšmės neturi“, – pranešime spaudai cituojama viena iš Šeimų asociacijos steigėjų, teisininkė Violeta Skripskienė.

Nuotr. iš asmeninio albumo/Violeta Skripskienė
Nuotr. iš asmeninio albumo/Violeta Skripskienė

Pasak asociacijos narių, svarbiausias šeimos elementas – santykių turinys, todėl valstybė turi girdėti visų šeimų poreikius: turinčių vaikų ir bevaikių, auginančių vaikus santuokoje ar nesusituokus, vienišų tėvų, globojančių vaikus, auginančių savo partnerio vaikus ar savo anūkus, tos pačios lyties šeimų, vaisingų ir nevaisingų, religingų ar jokiai religinei bendruomenei nepriklausančių, šeimų, kurioms priklauso negalią turintys žmonės. Šis sąrašas, anot Šeimų asociacijos, nėra baigtinis.

Prisistatydama visuomenei, Šeimų asociacija kviečia į nuotolinį renginį „(Ne)vienos šeimos istorija“. Data – kovo 25-oji – pasirinkta neatsitiktinai: tradiciniame lietuvių kalendoriuje šią dieną minimos gandrinės.

„Svarbu atskleisti šeimų ir iššūkių, su kuriais jos susiduria, įvairovę. Tam, kad jaustumės saugūs tiek šeimoje, tiek visuomenėje, be galo svarbu girdėti vieniems kitus. Taip geriau suprasime, kokias neatidėliotinas problemas turime kartu spręsti“, – sako mokytojas ir tėtis Antanas Jonušas, dalyvausiantis nuotoliniame renginyje.

Nuotr. iš asmeninio albumo/Antanas Jonušas
Nuotr. iš asmeninio albumo/Antanas Jonušas

Organizatorių teigimu, skatinant gimstamumą Lietuvoje, gandrų neužtenka – svarbu kurti palankią ir saugią socialinę aplinką šeimoms, plėsti paslaugų tinklą bei siekti lyčių lygybės.

Tyrimų duomenys rodo, kad aukštesni gimstamumo rodikliai yra tose Europos Sąjungos šalyse, kuriose šeimoms suteikiamos galimybės derinti darbą ir vaikų auginimą, kuriose yra išplėtotas paslaugų šeimoms tinklas ir apskritai šalių lyčių lygybės rodikliai yra aukštesni.

„Renginio metu aptarsime socialinių ir sveikatos paslaugų trūkumą, ne visada tenkinančią švietimo kokybę, šeimai draugiškos finansinės politikos stoką, sunkumus derinant darbą ir šeimą, diskriminaciją šeimos sudėties pagrindu ir kt.

Martyno Zarembos nuotr./Urtė Žukauskaitė-Zabukė
Martyno Zarembos nuotr./Urtė Žukauskaitė-Zabukė

Pavienių šeimų ar organizacijų balsas, bandant spręsti šiuos klausimus, dažnai lieka neišgirstas. Tikime, kad asociacija, vienijanti daugybę šeimų, gali svariau atstovauti šeimų poreikiams įvairiuose politikos formavimo ir socialinio gyvenimo lygmenyse“, – sako viena iš renginio organizatorių Urtė Žukauskaitė-Zabukė.

Šeimų istorijas pamatyti ir išgirsti galima kovo 25 d., 19 val. Šeimų asociacijos paskyroje „Facebook“, vėliau renginio įrašas bus pasiekiamas ir Šeimų asociacijos kanale „YouTube“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“