Pasak laikraščio, kol kas nėra žinoma, kiek savivaldybėms kainuos naujoji tvarka, tačiau papildomų lėšų tam nebuvo numatyta, nes svarstant projektą Seime jų poreikis nebuvo vertintas.
Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto vadovo Ričardo Juškos teigimu, jis frakcijų seniūnams pateikė informaciją, jog papildomų lėšų nereikės, nes taip komitetui sakęs Savivaldybių kontrolierių asociacijos vadovas Gintaras Radavičius, bet šis tvirtino parlamentarams išvadų apie būsimas išlaidas neteikęs.
„Bet nesunku apskaičiuoti, kad kai kuriuose rajonuose išlaidos tarybos narių atlygiui didės kelis kartus. Jei galima taip pasakyti, nuskriausti bus tik Kauno miestas ir rajonas, kur kompensacijos už tarybos narių patirtas išlaidas iki šiol siekė per tūkstantį eurų. Dabar jos ten mažės, o visur kitur reikšmingai didės“, – „Lietuvos rytui“ sakė G.Radavičius.
Joniškio vadovas liberalas Vitalijus Gailius teigė nežinantis, kaip reikės išmokėti papildomus 200 tūkst. eurų tarybos nariams ir neatmetė, kad teks skolintis. Druskininkų meras Ričardas Malinauskas irgi svarstė, kad atlyginimai politikams gali būti išmokami atsisakius suplanuotų darbų savivaldybėje. Tam reikės papildomų 140 tūkst. eurų.
BNS primena, kad birželį Seimas priėmė pataisas, pagal kurias savivaldybių tarybų nariams bus mokamas atlygis, kuris sieks penktadalį mero darbo užmokesčio.
TV3 Žinios yra skelbusios, jog nauja apmokėjimo tvarka savivaldybėms kainuos mažiausiai 13 milijonų eurų daugiau nei pernai.
Įsigaliojus pataisoms tarybų nariai gaus nuo 640 iki 805 eurų į rankas.
Diskusijos dėl savivaldos politikų apmokėjimo prasidėjo visuomenininkui Andriui Tapinui pradėjus iniciatyvą „Skaidrinam“.
Jos metu skelbta, jog kai kurie savivaldos politikai maksimaliai panaudojo galimas sumas, nepaisant to, kad per koronaviruso pandemiją judėjimas ir kitokia veikla buvo smarkiai apriboti, pylėsi kurą mokėdami skirtingomis banko kortelėmis, skirtinguose miestuose beveik tuo pačiu metu, lėšas naudojo kitais abejonių sukėlusiais būdais.