R.Pocius vadovauti VST paskirtas pernai birželį, jis pakeitė ilgametį VST vadovą Sergeju Madalovą, kuris išėjo į pensiją.
Gruodžio pradžioje naujasis VST vadovas aiškino apie jo tarnyboje dirbančius galbūt Lietuvai nelojalius pareigūnus. Vėliau žurnalistams jis teigė, kad dalis tokių asmenų saugojo Lietuvos strateginius objektus – Klaipėdos suskystintų dujų terminalą, Vilniaus oro uostą, bet pabrėžė, jog nei vienas iš keliančių įtarimus šiuose objektuose nebedirba. Jis taip pat patvirtino, kad asmenys galėjo susipažinti su slapta informacija.
R.Pocius taip pat kritikavo buvusį ilgametį VST vadą Sergejų Madalovą, jog jam vadovaujant tarnyboje viskas buvo „grindžiama šeimynine ir giminės ranga, privačiais interesais ir nelegaliais verslais“, jis užsiminė, jog šią situaciją dangstė ir politikai. Taip pat R.Pocius tvirtino, jog tarnyba yra prastai ginkluota, aprūpinta pasenusiu transportu, kitomis priemonėmis.
S.Madalovas jam metamus kaltinimus neigia ir piktinasi kalbomis apie pareigūnų nelojalumą, sakydamas, kad tai „įžeidimas visam kolektyvui“. Priekaištus dėl netinkamos įrangos jis atrėmė sakydamas, kad būdamas karininkas negalėjo šantažuoti valstybės. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) rugsėjį nusprendė, kad buvęs VST vadas S.Madalovas pažeidė įstatymą spręsdamas sau artimų asmenų tarnybos eigos klausimus.
Vyriausybė sausio pradžioje ėmėsi svarstymų dėl dviejų vandens patrankų įsigijimo iš Vokietijos Vidaus reikalų minisiterijos – viena naudota transporto priemonė su patranka kainuotų apie 35 tūkst. eurų. Šioms priemonėms valstybės biudžete numatyta 200 tūkst. eurų. specialiosioms transporto priemonėms su vandens patranka įsigyti.
Vidaus reikalų ministerija taip pat yra parengusi siūlymą dar šiemet Viešojo saugumo tarnybos ( VST) vadovybę perkelti dirbti iš Kauno į Vilnių.