Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2008 09 11

Naujuoju LRT tarybos nariu siūlomas psichologas G.Navaitis

Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas (ŠMKK) ketvirtadienį nutarė, kad Seimo opozicijos atstovu Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) taryboje turėtų būti psichologas Gediminas Navaitis.
Gediminas Navaitis pretenduoja į LRT tarybos nario postą.
Gediminas Navaitis pretenduoja į LRT tarybos nario postą. / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

Komitetas rinkosi iš 4 kandidatų: partijos „Tvarka ir teisingumas“ pasiūlyto žurnalisto Vytauto Matulevičiaus, Liberalų sąjūdžio kandidato psichologo Gedimino Navaičio, konservatorių pasiūlyto poeto, buvusio kultūros ministro Kornelijaus Platelio ir „darbiečių“ kandidato vieno iš Darbo partijos vicepirmininkų, buvusio socialinės apsaugos ir darbo viceministro Mečislovo Zasčiurinsko.

Balsuodami pirmą kartą komiteto nariai iš pradžių išrinko du tinkamiausius kandidatus – K.Platelį ir G.Navaitį, kurie antrame balsavime komiteto narių simpatijas pasidalijo atitinkamai 3 ir 5. G.Navaičio kandidatūrą komitetas teiks tvirtinti Seimui.

„Darbietis“ Vydas Gedvilas antrą kartą balsuodamas susilaikė, pareiškęs, kad LRT taryboje ir taip "vieni humanitarai" ir ją esą būtų galėjęs paįvairinti elektriko ir ekonomisto išsilavinimą turintis M.Zasčiurinskas.

G.Navaitis prisistatydamas komiteto nariams aiškino, kad nacionalinio transliuotojo vaidmuo formuojant visuomenės geranoriškumą nepakankamai išnaudotas, todėl jis esą siektų plėtoti kultūros laidas. Jis taip pat pabrėžė, kad televizijoje nepakankamai atstovaujamos visos visuomenės grupės ir kaip vieną iš šios problemos sprendimo būdų pasiūlė keisti programų tinklelio sudarymo principą – esą laidas siauresnėmis temomis būtų galima kurti trumpesniais ciklais, o ne sezonais.

BNS primena, kad G.Navaitis yra Liberalų sąjūdžio kandidatas vienmandatėje Žirmūnų rinkimų apygardoje bei įrašytas 19-uoju partijos sąraše. Jei būtų išrinktas į Seimą, jis turėtų atsisakyti pareigų LRT taryboje.

Pasirinktas kandidatas LRT taryboje užims vietą, atsilaisvinusią po to, kai gegužę iš tarybos pasitraukė buvęs jos pirmininkas Valentinas Milaknis, tokiu būdu išreiškęs protestą dėl Dariaus Kuolio laidos Lietuvos radijuje uždarymo ir reikšdamas nepasitikėjimą naujuoju LRT vadovu Audriumi Siaurusevičiumi.

V.Milaknis buvo Seimo opozicijos pasiūlytas LRT tarybos narys, todėl kandidatą jo pamainai taip pat siūlo parlamentinė opozicija.

LRT taryba yra aukščiausioji nacionalinio transliuotojo valdymo institucija, skirianti nacionalinio transliuotojo administracijos vadovus.

Ji sudaroma 6 metams iš 12 asmenų – visuomenės, mokslo ir kultūros veikėjų, kuriuos skiria prezidentas, Seimas, Lietuvos mokslo taryba, Lietuvos švietimo taryba, Lietuvos meno kūrėjų asociacija, Lietuvos vyskupų konferencija.

Pirmajai tarybos kadencijai 4 tarybos narius 6 metams skiria prezidentas; 4 narius 4 metams skiria Seimas, iš jų 2 nariai skiriami iš opozicinių frakcijų pasiūlytų kandidatų; 4 narius kaip savo atstovus (po vieną) 2 metams skiria Lietuvos mokslo taryba, Lietuvos švietimo taryba, Lietuvos meno kūrėjų asociacija, Lietuvos vyskupų konferencija.

LRT tarybos nariai šiuo metu yra politologas Alvydas Jokubaitis, poetas Marcelijus Martinaitis, žurnalistai Rimvydas Valatka ir Romas Sakadolskis, režisierius Saulius Vosylius, žurnalistas Edmundas Ganusauskas, Mokymosi ir informacijos centro vadovė Eglė Pranckūnienė, Vytauto Didžiojo universiteto docentė Auksė Balčytienė, „Naujojo židinio – Aidų“ vyriausiasis redaktorius Saulius Drazdauskas, Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius ir Gediminas Ilgūnas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų