Teisingumo ministerijos parengtas laisvės vietos atėmimo modernizavimo programos projektas numato, kad laisvės atėmimo vietų įstaigoms atnaujinti būtų panaudota per 118 mln. litų biudžeto bei tarptautinės paramos lėšų, o dar papildomas finansavimas atsirastų iš privataus sektoriaus, kuris statytų ir prižiūrėtų naująsias įkalinimo įstaigas.
Projekte pažymima, kad laisvės atėmimo vietų modernizavimas gali vykti viešojo bei privataus sektoriaus bendradarbiavimo būdu, šių projektų kaštai į aukščiau minėtas lėšas neįskaičiuoti.
Papildomą biudžeto lėšų poreikį siūloma iš dalies padengti pardavus Kalėjimų departamento valdomą nekilnojamą turtą.
Papildomą biudžeto lėšų poreikį siūloma iš dalies padengti pardavus Kalėjimų departamento valdomą nekilnojamą turtą. Apskaičiuota, kad pardavus nereikalingą nekilnojamąjį turtą, būtų galima gauti apie 150 mln. litų.
Projekte atkreipiamas dėmesys, kad Vyriausybės strateginis komitetas jau yra pritaręs, jog iš pradžių būtų statomas Vilniaus tardymo izoliatorius-pataisos namai, o praėjus 2-3 metams po projekto įgyvendinimo būtų statomas Šiaulių tardymo izoliatorius-pataisos namai. Dar vėliau tardymo izoliatorius-pataisos namai būtų statomi Klaipėdoje bei Panevėžyje.
Projekte taip pat pažymima, kad 2009 metais Vyriausybė buvo patvirtinusi laisvės atėmimo vietų modernizavimo strategiją, tačiau dėl krizės iki 2013 metų panaudota tik 2,5 proc. visų programai įgyvendinti reikalingų lėšų. Kartu tvirtinant naują programą siūloma anksčiau priimtą strategiją pripažinti netekusia galios, nes joje numatytos priemonės nebus įgyvendintos nurodytais terminais. Anksčiau naujas laisvės atėmimo įstaigas planuota pastatyti iki 2017 metų.