Klaipėdos savivaldybė brėžia naują etapą miesto sporto infrastruktūros istorijoje. Numatyta programa pakankamai ambicinga ir didelė. Dėmesį ketinama sutelkti tiek į didžiuosius miesto sporto objektus, tiek į mokyklų aikštynus, kuriuose bėgimo takeliai neretai yra pavojingas kliūčių ruožas.
Planuojama, kad per artimiausius trejus metus bus atnaujinti visų miesto mokyklų stadionai, iš viso 21 objektas. Skaičiuojama, kad tam prireiks 5,4 mln. eurų.
Pasak Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus Sauliaus Budino, siekiant apimti racionaliai visą miestą, infrastruktūra bus atnaujinama visose miesto dalyse.
Impulsas futbolo ir irklavimo sportui
Prioritetų sąraše – futbolo mokykla Klaipėdos Paryžiaus Komunos gatvėje. Šiuo metu jau baiginėjamas projektas ir gavus statybos leidimą ketinama ieškoti rangovo darbams atlikti.
Futbolo mokyklos ir pastato konversija vyks trimis etapais. Iki 2020 metų pastatas bus rekonstruotas į daugiafunkcinį centrą, kuriame bus įrengtos administracinės patalpos, dvi salės, taip pat treniruoklių salė, persirengimo kambariai, dušinės. Planuojama įrengti dvi dirbtinės dangos futbolo aikštes su žiūrovų tribūnomis, sutvarkyti teritoriją, įrengti lauko treniruoklius. 2019-2020 m. turėtų iškilti sunkiosios atletikos sportui skirtas dviejų aukštų pastatas su požemine dalimi. Viso projekto vertė – apie 12,5 mln. eurų.
2018-2019 metais bus modernizuojama irklavimo bazė. Planuojama atlikti administracinių patalpų bei ūkinės dalies rekonstrukciją. Ūkinėje dalyje bus įkurdintas elingas, treniruoklių salės, laivelių dirbtuvės, dušai, persirengimo kambariai. Modernizavimui prireiks 1,4 mln. eurų.
Tarp svarbių projektų vardijamas ir Sporto bazių centras, kurį būtų galima vystyti antros vandenvietės teritorijoje, Paryžiaus Komunos gatvėje, kur, kaip planuojama, atsiras dvi ledo aikštelės, papildoma treniruoklių bazė.
Statys naują salę
Miesto valdžia suplanavusi ir naujos sporto salės statybas šiaurinėje miesto dalyje, Šviesos ir Kretingos gatvių sankryžoje. Salė turėtų būti panaši į LCC universiteto salę, kurioje būtų numatyta apie 1 000 vietų žiūrovams.
Savivaldybės administracijos direktoriaus S.Budino teigimu, joje galėtų vykti ne tik sporto, bet ir kiti visuomeniniai renginiai. Planuojama, kad čia galės sportuoti krepšinio, tinklinio, rankinio bei gimnastikos, badmintono mėgėjai ir profesionalai. Projekto vertė sieks apie 2,7 mln. eurų.
Šią salę planuojama statyti vietoje buvusios sporto bazės Melnragėje, kuri veikė šalia bendrovės „Klaipėdos nafta“ teritorijos. Didinant SGD srities pajėgumus, senoji salė pateko į sanitarinės apsaugos zoną ir joje veikla nebegali būti vykdoma.
S.Budinui prieš savaitę teko lankytis sporto infrastruktūros parodoje Kelne. Tai didžiausia Europoje tokio pobūdžio paroda, vykstanti kartą per dvejus metus. Idėjomis susižavėjęs direktorius tikino, jog naujausi sprendimai bus pritaikyti ne tik aikštynų įrengime, bet ir vaikų žaidimų aikštelėse, kurių kitąmet Klaipėdos viešose vietose suplanuota įrengti penkias.
Stadionui reikia investuotojo
Tuo metu dėl pagrindinio miesto futbolo stadiono, kurio būklė apverktina ir neretai daro gėdą prieš užsienio svečius, aiškumo nėra. Vietą savivaldybė yra numačiusi, jis turėtų atsirasti netoli Jakų žiedo, kur miestas turi 100 ha ploto žemės sklypą.
Čia padarytame detaliajame plane numatytas sporto aikštynas su infrastruktūra, visuomeninės paskirties objektai ir teritorija daugiaaukščių namų statybai. Kada toks stadionas galėtų atsirasti, nežinia. Anot miesto valdžios atstovų, projektą turėtų vykdyti rimti investuotojai, kurie domėtųsi koncesijos modeliu tokio objekto statybai. Iš miesto biudžeto lėšų tokio projekto įgyvendinti neįmanoma.
Atnaujins mokyklų stadionus
Šiais metais dviejų uostamiesčių mokyklų stadionuose virė darbai. Ties P.Mašioto mokykla darbai jau kone baigti ir miesto valdžia sako esanti rezultatais patenkinta. Tuo metu ties Pajūrio progimnazija turima rimtų pastabų.
„Nebuvo viskas padaryta, kas numatyta, išryškėjo problemos, netenkina būklė, tačiau lėšos neapmokėtos iki galo, vyksta tvarkymai. Tikslas, kad aikštelė būtų kokybiška“, – sakė S.Budinas.
Sustoti neketinama. Pasak Klaipėdos savivaldybės Planavimo ir analizės skyriaus vedėjos Jolantos Ceplienės, metų pradžioje sudaryta darbo grupė apžiūrėjo mokyklų sporto aikštynus ir įvertino jų būklę. Bėgimo takų dangą sudaro žvyras ir sutrupėjęs asfaltas. Krepšinio aikštelių stovai nusidėvėję, neturi estetinio vaizdo.
„Apibendrindama darbo grupė pasiūlė mokyklų aikštynus suskirstyti į dvi grupes ir modernizaciją vykdyti kompleksiškai, – mokyklos, kurioms reikia atnaujinti visą infrastruktūrą – futbolo aikštelių, bėgimo takų, tinklinio, krepšinio aikštelių, ir mokyklos, kurioms reikia smulkesnės infrastruktūros, krepšinio aikštelių, universalių aikštelių“, – sakė J.Ceplienė.
Mokyklų stadionų darbų eiliškumas dėliojamas atsižvelgiant į mokykloje besimokančių vaikų skaičių, taip pat stadiono būklę bei įstaigų, besinaudojančiu vienu stadionu, skaičių. Kai kuriais aikštynais pasidalindamos naudojasi keletas mokyklų.
Planuojama, kad pirmiausiai darbai užvirs šiaurinėje miesto dalyje esančioje „Verdenės“ progimnazijoje, kurioje mokosi apie 1 000 moksleivių ir ji naudojasi kaimyninės „Žemynos“ gimnazijos stadionu. Darbų vertė sieks apie 700 tūkstančių eurų.
Toliau sąraše rikiuojasi Vydūno, M.Gorkio, Gedminų, S.Dacho mokyklų sporto aikštynai.
Atvers naują trasą
Savivaldybė turi gerą žinią ekstremalaus sporto mėgėjams. Jau kitą vasarą Klaipėdos Sąjūdžio parke bus atidaryta nauja „BMX“ dviračių ir riedlentininkų trasa.
„Tai bus moderniausia trasa, tokios dar niekas neturėjo. Daroma tokiu principu – įrenginiai ne viršuje, o nuo žemės paviršiaus į apačią. Tai plačiai kitose šalyse taikomas principas“, – sakė administracijos direktorius S.Budinas.