Apie minėtą tyrimą rašoma „Deutsche Welle“ naujienų rusų kalba interneto svetainėje.
Remiantis tyrimo medžiaga, „Centrkurort“ įeina į tiesiogiai Baltarusijos prezidentui pavaldžios įstaigos struktūrą.
Į šią valstybės įmonę iš karto kreipėsi kelios turizmo bendrovės, kurios remiantis susitarimu dėl bendradarbiavimo „plėtojant tarptautinį turizmą tarp arabų pasaulio šalių ir Baltarusijos Respublikos“, prašė pagalbos išduodant Baltarusijos vizos Irako piliečiams.
Viena šių įmonių – „Oskartur“ – yra registruota Minske.
Iš viso, centro „Dosjė“ duomenimis, per „Centrkurort“ buvo perduota daugiau kaip 200 prašymų išduoti Baltarusijos vizas irakiečiams.
Visi jie, įskaitant nepilnamečius, kaip savo vizito Baltarusijoje tikslą įvardijo „medžioklės turą“ netoli Minsko.
„Centrkurort“ greičiausiai migrantus ir perveždavo, rašoma portalo „Deutsche Welle“ straipsnyje.
Analitikos centras „Dosjė“ ir vokiečių leidinys „Der Spiegel“ gavo prieigą prie šios Baltarusijos įmonės sutarties su autobusus nuomojančia bendrove „Stroytur“.
Kaip paaiškėjo, „Centrkurort“ apmokėjo sąskaitas už transporto paslaugų teikimą maršrutu Minskas – Minsko oro uostas – Minskas.
Dokumentų, kuriais remdamasis centras „Dosjė“ ir vokiečių leidinys „Der Spiegel“ padarė tokias išvadas, autentiškumą patvirtino buvęs „Centrkurort“ darbuotojas.
Pati bendrovė neigia, kad užsiėmė nelegalios migracijos koordinavimu.
Kaip nurodo „Deutsche Welle“, nuo šių metų pradžios Lietuvos pasieniečiai sulaikė apie 4 tūkstančius nelegaliai valstybės sieną kirtusių užsieniečių. Tai per 40 kartų daugiau nei per visus 2020 metus.
Į ES teritoriją jie pateko per Baltarusiją.
Lietuvos premjerė Ingrida Šimonytė tai, kas vyksta, apibūdino kaip hibridinę Aliaksandro Lukašenkos agresiją.
Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūra „Frontex“ užfiksavo, kad kai kurias migrantų, nelegaliai bandžiusių kirsti Lietuvos valstybės sieną, grupes į pasienį lydėjo automobilis, primenantis tarnybinį Baltarusijos kariuomenės transportą.