„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2017 08 02

Nemalonūs radiniai gadina poilsiautojų nuotaiką. Ką daryti radus nugaišusį gyvūną?

Vasara – pats tas metas, kai gaunama daugiausia iškvietimų dėl sužeistų ar nugaišusių gyvūnų, teigia Gyvūnų globėjų asociacijos atstovė. Lietuvos pajūris – ne išimtis. Gyvūnų gaišenos mieste, ypač – vandens telkiniuose, kelia neigiamus jausmus poilsiautojams, pradedama baimintis dėl ligų. Tad į ką kreiptis, jei aptikote nugaišusį gyvūną?
Rąžės upelyje esančios lapiukų gaišenos
Rąžės upelyje plūduriuojanti lapiuko gaišena / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

Būtent tokia situacija susiklostė praėjusią savaitę, kai trečiadienį per Palangą tekančiame Rąžės upelyje portalo 15min žurnalistai pastebėjo du nugaišusius gyvūnus (vėliau patikslinta, kad tai buvo lapės ir kiaunės gaišenos).

Informacija iškart buvo perduota Bendrajam pagalbos centrui (BPC), tačiau iki šios savaitės pirmadienio situacija buvo nepakitusi – nugaišę gyvūnai mažiausiai penkias paras plūduriavo upelyje, kurio vanduo sruvena per žmonių nugultą paplūdimį į Baltijos jūrą.

Pirmadienį BPC atstovė viešiesiems ryšiams Vilma Juozevičiūtė patikino, kad gavus pranešimą visa informacija nedelsiant buvo perduota Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo ir aplinkosauginių ekstremalių situacijų valdymo skyriui. Šio atstovai portalui taip pat patvirtino laiku perdavę informaciją už tai atsakingos Gyvūnų globėjų asociacijos Klaipėdos padaliniui, kuris rūpinasi Palangos miestu.

Susisiekus su asociacijos atstove išsiaiškinta, kad pranešimas juos pasiekė dar tą pačią liepos 26-ąją, o kitą rytą esą į nurodytą vietą buvo nuvykęs jų darbuotojas. Tačiau šis esą nieko nerado.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Rąžės upelyje esančios lapiukų gaišenos
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Rąžės upelyje esančios lapiukų gaišenos

„Buvo gautas pranešimas, nurodytu adresu kitą rytą nuvyko mūsų darbuotojas, tačiau jis nieko nerado. Kadangi tai yra miesto centras, kur daug žmonių, pranešimas turėjo pasikartoti, bet jis nepasikartojo iki pirmadienio (liepos 31-osios – aut. past.)“, – sakė GGA atstovė Gintarė Liutkuvienė. Po antrojo pranešimo gyvūnų gaišenos buvo rastos ir ištrauktos iš vandens. Tiesa, jų buvimo vieta per penketą dienų nebuvo pakitusi.

Paklausta, ar ne per ilgai uždelsta likviduoti nugaišusius gyvūnus, GGA atstovė nuramino, kad pavojaus žmonių sveikatai tai nesukėlė.

„Jei rastumėte žvėrių gaišenas miške, tai atrodytų normalu – natūralus gamtos procesas. Tačiau kai jos randamos mieste, žmonėms nemalonu, nes jie nežino ir mano, kad gali užsikrėsti kokia nors liga, pavyzdžiui, pasiutlige. Kalbant apie šią situaciją – grėsmės jokios nebuvo, tiesiog tie kūnai buvo pradėję irti, bet tie žvėrys nėra ko nors nešiotojai. Taip, jie imlūs pasiutligei gyvūnai, bet jie nugaišę, todėl tiesioginės grėsmės nekėlė“, – teigė G.Liutkuvienė.

Pasak jos, vasara – išties intensyvus metas, gaunama daugybė pranešimų – pradedant naminiais gyvūnais ir baigiant laukiniais. Prioritetas visada teikiamas sužiestiems gyvūnams, nes, kaip sakė GGA atstovė, padėti nugaišusiems jau niekuo negalima, tad jie lieka paskutinėje vietoje.

Jos patarimas – aptikus nugaišusį gyvūną, iškart skambinti jiems – GGA priklausančiam Vakarų Lietuvos gyvūnų priežiūros centrui.

„Geriausia iškart skambinti mums, nes mes žinome vietas, žinome, ko žmonių paklausti. Kai pereina per visas kitas institucijas, kartais išeina ir dezinformacija.

Šį darbą dirbame ne vienus metus ir žinome, ką atsakyti paskambinusiajam, nes galbūt jis pergyvena dėl savo vaikų sveikatos ar radęs ruonio gaišeną baiminasi, kad ši sprogs, aptaškys žarnomis ir žmonės užsikrės nepagydoma liga. Galiausiai galbūt pats pranešėjas galės parodyti ir vietą ar tiksliai ją nupasakoti“, – sakė pašnekovė.

Tad jei atostogaudami pajūryje aptiksite nemalonių radinių, nepulkite baimintis ir iškart skambinkite šiuo numeriu: 8 687 36 888.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų