Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2023 09 04

Nepaisant gautų skundų dėl dviejų ambasadorių elgesio, G.Nausėda teigia jais pasitikintis

Prezidentas Gitanas Nausėda teigia šiuo metu pasitikintis Lietuvos ambasadoriumi Jungtinėje Karalystėje Eitvydu Bajarūnu bei Lietuvos atstovu NATO Deividu Matulioniu.
Gitanas Nausėda
Gitanas Nausėda / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

„Ta informacija, kuria aš dabar disponuoju, man leidžia pasitikėti jais“, – pirmadienį LRT televizijos laidai „LRT Forumas“ teigė šalies vadovas.

Kaip praėjusią savaitę pranešė „Delfi“, dėl diplomatų veiksmų jų veiksmų sulaukta skundų. Anot portalo šaltinių, Užsienio reikalų ministerija gavo darbuotojų nusiskundimus dėl galimo E.Bajarūno mobingo bei galimo piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi.

Lukas Balandis / BNS nuotr./Eitvydas Bajarūnas
Lukas Balandis / BNS nuotr./Eitvydas Bajarūnas

Taip pat gauta duomenų, jog D.Matulionis galėjo nesilaikyti valstybės institucijų suteikto mandato ir savo veikla esą susilpninti Lietuvos derybines pozicijas derybose dėl NATO viršūnių susitikimo Vilniuje dokumentų, nurodė portalas.

Iš šių diplomatų paprašyta papildomos informacijos, tarnybiniai tyrimai nėra pradėti.

Arno Strumilos / 15min nuotr./Deividas Matulionis
Arno Strumilos / 15min nuotr./Deividas Matulionis

„Kaltinimai mobingu ar panašiai turi būti labai tiksliai ir atidžiai ištirti, tai yra rimtas kaltinimas, tikrai turėtų būti rimtai pažiūrėta į tai. Tai ir yra daroma. Bet kita vertus – turime tą daryti subtiliai, nes esame krištolo parduotuvėje. Diplomatijos pasaulis yra krištolo parduotuvė, kur sutepti žmogaus reputaciją galima per vieną sekundę, o atstatyti neįmanoma net ir per keletą metų“, – sakė G.Nausėda.

Prezidentas teigė, kad D.Matulionis nebuvo atsidūręs „tarp dviejų ugnių“, kai NATO derėjosi dėl galutinio viršūnių susitikimo deklaracijos teksto, o Prezidentūra ir Užsienio reikalų ministerija laikėsi skirtingų pozicijų, kiek stipriai galima spausti sąjungininkus, siekiant Lietuvai palankaus rezultato.

Jis akcentavo, kad „derybų procesas nebuvo toks paprastas“, ir žadėjo susitikti su ambasadoriumi bei išgirsti jo įvykių versiją.

„Buvo momentų, kai reikėjo rinktis, kai vienos išvadų teksto dalys buvo sukabintos su kitomis dalimis. Patikėkite, mažiausiai, ko aš norėjau, būdamas NATO viršūnių susitikimo šeimininkas, kad visi susėstų į lėktuvus ir išskristų ir apskritai nebūtų jokio dokumento priimta“, – sakė G.Nausėda.

Toks scenarijus, anot Lietuvos vadovo, būtų buvęs „didžiausia katastrofa“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?