Ši suma vos mažesnė nei pernai tuo pačiu metu. 2020 metų pirmąjį ketvirtį parlamentinei veiklai išleista beveik 293 tūkst. eurų. Tuomet karantino ribojimai praktiškai dar nebuvo taikomi, jie įsigaliojo nuo kovo vidurio.
Seimo Etikos ir procedūrų komisijos duomenimis, šiemet didžiausias sumas politikai skyrė transporto priemonėms eksploatuoti ir apmokėti viešosios informacijos rengėjų teikiamas paslaugas. Kai kurie parlamentarai šiems tikslams pirmąjį metų ketvirtį išleido po 1–2 tūkst. eurų.
Taip pat pirkta suvenyrų, kanceliarinių prekių, mokėta už biuro nuomą, telekomunikacijos ir interneto paslaugas, ataskaitų spausdinimui ir platinimui.
Trims mėnesiams Seimo nariai parlamentinei veiklai iš viso galėjo skirti daugiausia po 3547 eurus.
Būtent tiek išlaidų ir deklaravo Seimo nariai Petras Gražulis bei Justas Džiugelis. Po daugiau nei 3 tūkst. eurų parlamentinei veiklai iš viso išleido dvi dešimtys Seimo narių.
Premjerė Ingrida Šimonytė ir užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis tradiciškai parlamentinei veiklai skirtų lėšų nenaudojo. Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen 279 eurus sumokėjo už telekomunikacijos ir interneto paslaugas, nė po 100 eurų nepanaudojo krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, parlamentaras Kristijonas Bartoševičius.
Seimo Etikos ir procedūrų komisijos, prižiūrinčios parlamentinių išlaidų naudojimo pagrįstumą, pirmininkė „valstietė“ Aušrinė Norkienė BNS sakė, kad nepaisant karantino, Seimo nariai patiria su darbu susijusių kasdienių išlaidų.
„Natūralu, kad išlaidos kurui ir automobilių priežiūrai yra didelės, nes per visą karantiną Seimas dirbo. Tie, kas turime atvažiuoti (į Vilnių – BNS), kaip važiavome, taip ir važiuojame. Turėjome tik vieną nuotolinį plenarinį posėdį, kai dirbome iš namų. Kai strigo sistemos, grįžome prie normalaus darbo“, – teigė A.Norkienė.
Anot jos, parlamentarai prisitaikė ir prie kitokių darbų sąlygų – dalis renginių, susitikimų, parodų vyksta virtualioje erdvėje.
„Žinoma, prisitaikėme, vyksta ir jubiliejai, ir paminėjimai. Dalis išlaidų vis tiek yra. Darbas perėjo į kitas formas, bet ne į tokias, kad visai nereikėtų išlaidų“, – BNS sakė Etikos komisijos vadovė.
Pernai lapkritį šalyje įvedus visuotinį karantiną buvo uždrausti renginiai, žmonių susibūrimai ir tiesioginiai susitikimai, nuo gruodžio vidurio iki balandžio vidurio galiojo draudimas judėti tarp savivaldybių.
Praėjusiais metais Seimo nariai parlamentinei veiklai iš viso išleido išleido 1 mln. 408 tūkst. eurų.
Seimo nariams kas mėnesį skiriama 0,8 vidutinio mėnesio darbo užmokesčio dydžio suma išlaidoms, susijusioms su jų parlamentine veikla: biuro, kompiuterinės technikos nuomai, ryšio paslaugoms, transporto išlaidoms, automobilio eksploatacijai, suvenyrams, viešosios informacijos rengėjų paslaugoms ir pan.