„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2020 02 06

Nepatenkinti šiukšlių vežimu ir konteinerių vieta vilniečiai savivaldybei grasina teismais

Nepasitenkinimo atliekų tvarkymu Vilniuje nemažėja. Šįkart į 15min redakciją kreipėsi M.K.Oginskio gatvės Antakalnyje gyventojai, teigdami, kad juos erzina konteineriai po langais ir nuolat susikaupiantys kalnai atliekų. Esą vieta konteineriams parinkta nesitariant, o padidėjusi kaina išvežimo grafikų nepataisė. Todėl gyventojai svarsto net apie bylinėjimąsi su Vilniaus miesto savivaldybe.
Šiukšlių krūva šalia M.K.Oginskio g. 4
Atliekų krūvos šalia konteinerių M.K.Oginskio g. / 15min skaitytojo nuotr.

Vilnietis Artūras Urbonavičius ne juokais pyksta ant sostinės savivaldybės. Jo teigimu, Antakalnio gyventojams tikrai nemalonu, kai tiesiai po langais – kalnai atliekų.

Kainos pakilo, kokybė – ne

„Negana to, nuo šių metų buvo pakeltos kainos už šiukšlių išvežimą, o atliekos netelpa į konteinerius. Tokia situacija prie M.K.Oginskio g. 4 namo Antakalnyje. Nepaisant pabrangusių paslaugų, akivaizdu, kad atliekos vežamos per retai, nors pagal grafiką šį rajoną aptarnaujantis vežėjas „Ecoservice“ komunalines atliekas turėtų išvežti kasdien. Nejaugi kasdien vežant šiukšles gali susidaryti tokie jų kalnai?“ – piktinosi vyras.

Negana to, nuo šių metų buvo pakeltos kainos už šiukšlių išvežimą, o atliekos netelpa į konteinerius.

Gyventojai sako ne kartą skundęsi Vilniaus savivaldybei ir įmonei „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ („VASA“), tačiau esą atsakymai visada vienodi: „Atsakymai gyventojams rašomi biurokratine kalba, kurią iššifravus įžūliai aiškinama, kad paslaugos yra kokybiškos ir šiukšlės vežamos pagal grafiką.

Pakartotiniai gyventojų, kurie puikiai mato, kas vyksta po jų langais, skundai – niekam neįdomūs. Jei savivaldybės biurokratai turėtų nors lašelį logikos, galbūt suprastų, jog jei gyventojai kreipiasi ne kartą ir ne du, problema nėra iš piršto laužta.“

O tų įrodymų, teigė A.Urbonavičius, surinkti nėra sunku. Jo užfiksuotoje nuotraukoje – vaizdas šeštadienį, sausio 25 d., 18 val.

„Be to, išvežant šiukšles, yra tik ištuštinami konteineriai, bet nesurenkamos atliekos, kurios yra prie konteinerių ir į juos netilpo. Kiek teko domėtis, vežėjai privalo surinkti 5 metrų spinduliu aplink konteinerius esančias atliekas.

„VASA“ teisinasi, kad aplink konteinerius susidarančios atliekos yra paliekamos aplinkinių namų gyventojų ir apsaugoti nuo jų neva neturi galimybių, nors prašėme konteinerius aptverti ir įrengti informacines lenteles, draudžiančias šiukšles palikti prie konteinerių. Taigi, paslaugos pabrango, bet problemų atsirado daugiau“, – tvirtina Antakalnio gyventojas.

Savivaldybė: grafiko laikomasi

Vilniaus savivaldybė savo ruožtu tvirtina, kad ši M.K.Oginskio gatvėje įrengta pusiau požeminių konteinerių aikštelė skirta aptarnauti aplinkui esantiems gyvenamiesiems namams, o mišrios komunalinės atliekos vežamos kiekvieną dieną pagal grafiką, kurio vežėjas esą laikosi.

Skundų, anot savivaldybės, dėl šitos vietos irgi nėra gausu: „VASA“ pernai lapkričio mėn. gavo skundą dėl atliekų išvežimo bei tvarkos aikštelėje. Pagal gautą skundą buvo atliktas patikrinimas vietoje, kurio metu aikštelė buvo tvarkinga. „VASA“ pastaruoju metu nesulaukė daugiau skundų dėl atliekų neišvežimo iš minėto objekto. Gavus informaciją aikštelė patikrinta vietoje, tačiau nėra fiksuotas netinkamas atliekų surinkimas.“

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Žvėryne neišvežamos šiukšlės
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Žvėryne neišvežamos šiukšlės

Savivaldybė taip pat užtikrino, kad „VASA“ Atliekų vežėjų kontrolės skyrius nuolat vykdo veiklą bei reaguoja į gaunamus signalus dėl netinkamo paslaugų teikimo. Tačiau gyventojai irgi neturėtų pamiršti, kad prie konteinerių palikti, tarkim, senų baldų, statybinių atliekų negalima, jas reikia išvežti į Didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles arba gali užsisakyti nemokamą individualią atliekų išvežimo paslaugą per www.atliekuadministratorius.lt savitarną (išvežama iki 8 daiktų).

„Toks elgesys, kai prie konteinerių paliekamos stambiagabaritės atliekos, yra Atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimas, už kurį numatyta administracinė atsakomybė bei išieškoma padaryta žala“, – gyventojus įspėjo Vilniaus savivaldybė.

Toks elgesys, kai prie konteinerių paliekamos stambiagabaritės atliekos, yra Atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimas, už kurį numatyta administracinė atsakomybė bei išieškoma padaryta žala.

Statybinių atliekų surinkti negali

„Ecoservice“ irgi nesutinka, kad ši atliekų konteinerių aikštelė M.K.Oginskio g. 4 yra tokia bloga, kaip teigia gyventojas.

„Ecoservice“ komanda patikrino atliekų surinkimo situaciją konkrečiai M.K.Oginskio gatvėje ir per pastarąjį mėnesį buitinių atliekų konteineriai be jokių trukdžių buvo tuštinami kiekvieną dieną, kaip ir numatyta grafike. Dažnai pasitaiko atvejų, kad vienokios ar kitokios rūšies atliekos būna paliktos prie konteinerių ir mūsų darbuotojai jas surenka.

Tiesa, šalia konteinerių paliktų statybinių, didžiųjų, pavojingų atliekų surinkti ir sumaišyti su buitinėmis mes negalime, nes tokios rūšies atliekos privalo būti tvarkomos kitokiais būdais. Pavyzdžiui, pristatomos į didžiųjų atliekų surinkimo aikšteles Vilniuje“, – teigiama bendrovės pateiktame komentare 15min.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./„Ecoservice“ automobiliai
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./„Ecoservice“ automobiliai

Anot bendrovės atstovų, atliekų tvarkymu rūpintis privalo ne tik vežėjai, nes tai, kaip teigiama komentare, „komandinis darbas“, kur svarbi ir savivaldybė, ir gyventojai, nes visi privalo rūpintis, kad atliekos būtų tvarkomos sąžiningai ir atsakingai.

„Vadinasi, savivaldybė kartu su vežėjais turi pasirūpinti tinkamais grafikais ir paslaugų kokybe, o gyventojai – tinkamai rūšiavimui ir išmetimui paruošti atliekas bei jas išmesti į atitinkamus konteinerius“, – teigia „Ecoservice“.

Nepatenkinti vieta

Tačiau netinkamas surinkimas tėra vienas iš gyventojų priekaištų. Anot A.Urbonavičiaus, požeminė konteinerių aikštelė įrengta visiškai ne vietoje, konteineriai pastatyti nederinus vietos su tų namų gyventojais, kurie tais konteineriais naudojasi – juos pastatė tiesiai prieš trijų namų langus.

Esame pasirengę bylinėtis teisme su Vilniaus miesto savivaldybe dėl gyventojų turto vertės sumenkinimo.

„Nekilnojamojo turto ekspertai drąsiai patvirtintų, kad konteineriai po nosimi nepakelia buto vertės. Rūšiavimas – svarbus žingsnis tausojant gamtą, tačiau ar tai turėtų būti vykdoma miestiečių gyvenamosios aplinkos sąskaita? Be to, naujai asfaltuojant M.K.Oginskio gatvę prie naujųjų konteinerių buvo įrengta didelė aikštelė. Visi aplink konteinerius stovėję medžiai buvo iškirsti, įskaitant ir guobą – šią medžių rūšį kirsti apskritai draudžiama“, – teigė gyventojas.

Visa tai esą ir lėmė, kad gyventojai pradėjo galvoti apie dar vieną žingsnį: „Esame pasirengę bylinėtis teisme su Vilniaus miesto savivaldybe dėl gyventojų turto vertės sumenkinimo.“

Tačiau Vilniaus savivaldybė tvirtina, kad „aikštelių vietos parinkimas ir įrengimas vykdytas laikantis aplinkos ministro nustatytų reikalavimų, kurie užtikrina gyventojų interesų apsaugą“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“