Tačiau Nerijus Mačiulis teigia, kad jeigu naujoji Lenkijos valdžia plėtos rytinius šalies regionus, tai gali atnešti naudos ir Lietuvai.
Lietuvos ir Lenkijos santykiai yra įšalę ir nepavadinčiau jų draugiškais ir aktyviais, tai didelio pokyčio čia turbūt nebus, – sakė N.Mačiulis.
„Lietuvos ir Lenkijos santykiai yra įšalę ir nepavadinčiau jų draugiškais ir aktyviais, tai didelio pokyčio čia turbūt nebus. Tai reiškia, kad ir tolimesnis progresas, vystant kažkokius projektus, pavyzdžiui, energetikos srityje, tikrai nebus lengvas. Manau, čia didesnis pavojus, kokį vaidmenį dabar Lenkija atliks Europos Sąjungoje, nes tai yra labai atvirai euroskeptiška partija, nusiteikusi prieš daugelį politikos priemonių ir iniciatyvų, kuriuos įgyvendina Europos Sąjunga. Viena sričių – pabėgėlių priėmimas, bet yra ir daugiau sričių, kur nuomonė skiriasi nuo bendros ES pozicijos“, – BNS sakė N.Mačiulis.
Pasak jo, euroskeptiko Jaroslawo Kaczynskio vadovaujama PiS gali stabdyti glaudesnį ekonominį ES bendradarbiavimą.
„Tai reiškia, kad viena iš didžiausių ES valstybių gyventojų prasme, turbūt užims oponuojantį vaidmenį ir turbūt nepadės siekiant glaudesnio bendradarbiavimo ir bendros ekonominės ir socialinės politikos. Šiuo aspektu, manau, ir Lietuvai nėra kuo džiaugtis ir apskritai Europos Sąjungoje tęsiasi tendencija, kai vis didesnę galią įgyja euroskeptiškos partijos“, – teigė N.Mačiulis.