Neringos meras Darius Jasaitis teigė, kad argumentų atsisakyti fejerverkų buvo daug. Vienas jų – oro tarša. Pasidžiaugus švieselėmis, lieka šiukšlių, kurios sukrenta vandenį ar lieka krante. Meras pabrėžė, kad retas tas šiukšles susirenka.
Jau kiek anksčiau gamtininkai akcentavo, kad fejerverkai kelia stresą gyvūnams. Į garsą reaguoja tiek naminiai augintiniai, tiek laukiniai. Ypač pavasarį, kai paukščiai peri ir tupi lizduose. Garsas gali juos išbaidyti nuo perimų jauniklių.
„Tačiau pagrindini dalykas, kurį aš akcentuoju, – pavojus sveikatai. Visi esame buvę prie susibūrimų prie eglių ir stebėję, kad kokia raketa neįskristų į veidą. Viena akimirka džiaugsmo gali kainuoti sveikatą. Neringoje turime tik vieną budintį greitosios pagalbos automobilį. Įsivaizduokite, kas būtų, jei nelaimės būtų kelios, o automobilis jau išvežęs ligonį į Klaipėdą?“ – retoriškai klausė D.Jasaitis.
Anot jo, kur kas prasmingiau sutikti Naujuosius metus galima tiesiog pažiūrėjus vienas kitam į akis ir palinkėjus taikos.
Savivaldybė buvo apklaususi gyventojus. Pusė jų pasisakė už pirotechnikos draudimą. „Tūkstantį metų Neringa gyveno be fejerverkų, nereikalingi jie ir dabar“, – taip nurodė neringiškiai.
Kiek anksčiau Neringoje jau bandyta fejerverkus pakeisti lazeriais. Tačiau, kaip teigė D.Jasaitis, unikali vietovė pasirodė esanti tokiam sumanymui ne itin tinkama. „Tiesiogine ta žodžio prasme vėjais išleidome pinigus, nes visi lazeriai susmigo į rūką“, – teigė Neringos vadovas.