Vienu iš argumentų užstoti FNTT pareigūnus visuomenininkai įvardija tai, kad esą šie pareigūnai yra atleisti už įtarimus atskleidus slaptą informaciją apie planus stabdyti „Snoro“ veiklą iš, nors tas posėdis net nebuvęs slaptas.
„Kaip galima nutekinti slaptą informaciją iš neslapto posėdžio, aš nežinau. Man atrodo, kad mūsų pirmokėliai pradinukai irgi negali šito suprasti“, – surengtoje spaudos konferencijoje sakė Pilietinės visuomenės instituto direktorius Darius Kuolys.
Įsitikinęs pareigūnų nekaltumu visuomenininkas V.Gailių ir V.Giržadą lygino su XIX-XX a. prencūzų herojumi Alfredu Dreifusu, kuris buvo neteisimngai apkaltintas valstybės išdavyste, o vėliau žiniasklaidai padedant įrodė savo nekaltumą.
„Čia yra tam tikras lakmusas, ar mūsų visuomenė, mūsų visuomeninkai, mūsų žiniasklaida turi moralinį stuburą, ar jau yra jį galutinai praradusi. Ar mes savo Dreifuso bylą laimėsime, ar mes savo dreifusus sulaužysime, paminsime, paniekinsime, kaip nutiko su Vytautu Damuliu ir Kąstyčiu Braziuliu, kontržvalgybos karininkais“, – prisiminė ir buvusius Valstybės saugumo departamento karininkus, atleistus po liudijimų Seimo komiteto tyrime, D.Kuolys.
Į Spaudos konferencijų salę susirinkę visuomenininkai gyrė Seimo Antikorupcijos komisiją ir jos atliekamą tyrimą, nors komisija iki šiol išvadų dar nėra priėmusi.
Visuomenininkų anksčiau organizuotame mitinge prie prezidentūros, kuriame buvo išreikštas reikalavimas iki Kovo 11-osios grąžinti į darbą FNTT vadovus ir atleisti vidaus reikalų ministrą Raimundą Palaitį dalyvavo apie tūkstantį žmonių.