Buvusiuose kariniuose įtvirtinimuose rastas žiemojantis šikšnosparnis atkreipė žinovų dėmesį.
Parko vyriausiasis ekologas Erlandas Paplauskis pasidalijo įamžinto šikšnosparnio – Natererio pelėausio – fotografija.
„Anot Šikšnosparnių apsaugos Lietuvoje draugijos pirmininko Deivido Makavičiaus, žinoma vos keletas šios rūšies žiemaviečių šalyje. Tai pirmas žinomas šios rūšies atvejis pajūryje“, – pranešė parko atstovai.
Daugelyje šalių šis šikšnosparnis – saugoma rūšis. Kaip ir visi mažieji šikšnosparniai, geriau orientuojasi ausimis.
Minta nedideliais vabzdžiais. Žiemoja rūsiuose, bunkeriuose, olose.
„Lietuvoje retas. Ultragarsiniu detektoriumi užfiksuotas tik keletą kartų bei medžio uokse buvo aptikta veisimosi kolonija. Mėgsta gyventi miškuose netoli vandens telkinių, upių ar upelių. Dieną įsikuria medinių ar akmeninių tiltų erdvesnėse ertmėse ar plyšiuose, senų medžių drevėse, plyšiuose po atsišaknojusia žieve, paukščių inkiluose.
Veisimosi periodu dažniausiai apsistoja didelėse drevėse, medinių pastatų ertmėse ir plyšiuose, palėpėse. Natererio pelėausiai yra artimi migrantai. Tolimiausias nuskristas atstumas, ieškant žiemavietės, yra 90 km. Žiemojantys aptinkami pietvakarinėje Lietuvos dalyje, kur renkasi erdvias požemines slėptuves, kur teigiama oro temperatūra, didelė drėgmė. Dažnai žiemoja kartu su Brandto pelėausiais, rečiau – kūdriniais pelėausiais“, – apie šią rūšį rašoma puslapyje siksnosparniai.lt.