Tokį sprendimą centras antradienį priėmė pakartotiniame posėdyje išklausius Žemės ūkio ir Aplinkos ministerijų, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento bei Valstybinės miškų urėdijos ekspertų vertinimus, pranešė Vyriausybės spaudos tarnyba.
„NKVC priėmė sprendimą, jog poreikio skelbti valstybės lygio ekstremalią situaciją šiuo metu nėra. Savivaldybėms paskelbus ekstremalias situacijas, turimų priemonių ir finansinių instrumentų esamai situacijai valdyti pakanka“, – rašoma pranešime.
Pranešama, kad pagal atnaujintas orų prognozes sausros paveiktų Lietuvos rajonų skaičius stabilizavosi, o Jurbarko, Šilalės, Tauragės rajonuose stichinė sausra jau baigėsi. Be to, 50-tyje savivaldybių buvęs aukščiausias penktasis gaisringumo lygis likęs tik pavieniuose rajonuose, o vandens lygis telkiniuose išlieka panašus, kaip praėjusią savaitę.
Teigiama, kad žemės ūkiui taikomos priemonės yra pakankamos, o ūkininkams, dėl sausros negalėjusiems laikytis reikalavimų, nebus taikomos sankcijos.
Pranešama, kad Europos Komisija birželio pabaigoje patvirtins reglamentus, kuriais bus padidinti tiesioginių išmokų avansai nuo 50 proc. iki 70 proc., o kaimo plėtros plotinių ir su gyvūnais susijusių priemonių – nuo 75 iki 85 proc. Taip pat kreiptasi į Komisiją dėl papildomų išimčių negamybiniuose plotuose, pavyzdžiui, leisti ganyti gyvulius ir ruošti pašarus.
Kitas susitikimas dėl valstybės lygio ekstremalios situacijos skelbimo dėl sausros numatomas penktadienį.
Ekstremalią situaciją dėl sausros savo teritorijose jau paskelbė 11 savivaldybių: Klaipėdos, Kretingos, Vilkaviškio, Rokiškio, Raseinių, Plungės, Šilutės, Pakruojo, Šakių, Telšių ir Mažeikių.