Geriausias metų pasiūlymas! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
Išbandyti
2023 10 10

Nori siųsti G.Skaistę persiderėti su Briuseliu: aiškina, kad padarė klaidą, kurią turi ištaisyti

Mokesčių reforma, dalies politikų nuomone, buvo ištraukta kaip katė iš maišo: koalicijos sutartyje neužfiksuota, dėl jos koalicijos taryboje nesitarta, apie įsipareigojimus Europos Komisijai neinformuota. Ir opozicijos atstovai kelia klausimą, kas įpareigojo taip įsipareigoti Briuseliui norint gauti Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės (RRF) lėšas. Laisvės partija ragina Finansų ministeriją dėl to persiderėti. Premjerė Ingrida Šimonytė atkerta, kad RRF rodiklius atitinka Vyriausybės programos įsipareigojimai.
Gintarė Skaistė, Ingrida Šimonytė
Gintarė Skaistė, Ingrida Šimonytė / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Po visokių politinių vyksmų ir kritikos, nebeaišku, kaip gali atrodyti mokesčių reforma.

Tačiau nepriėmus, tarkime, Nekilnojamojo turto įstatymo arba jį ir kitus mokestinius teisės aktus priėmus, bet tinkamai neįgyvendinus, Lietuva rizikuotų netekti šimtų milijonų eurų europinės paramos.

Kai kurių politikų galva, į tokią padėtį Lietuvą pastatė dėl RRF lėšų besiderėjusi Finansų ministerija.

Aivaro Žydelio / 15min nuotr./Gintarė Skaistė
Aivaro Žydelio / 15min nuotr./Gintarė Skaistė

Seimo vicepirmininkas, parlamento Laisvės frakcijos seniūnas Vytautas Mitalas pažymėjo, kad dauguma Europos Sąjungos šalių, teikdamos savo nacionalinius planus gauti europines lėšas, taip pat prisiėmė įsipareigojimus mokesčių srityje.

Tačiau kitaip nei Lietuva – daugiausia tik aplinkos apsaugos ir su inovacijomis susijusių mokesčių srityse.

Turto mokesčius, be Lietuvos, jo teigimu, įsipareigojo keisti tik Prancūzija (keisti mokesčio tvarką, o ne tarifus), pajamų mokestį, be Lietuvos, įsipareigojo keisti tik penkios valstybės.

Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Vytautas Mitalas, Aušrinė Armonaitė
Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Vytautas Mitalas, Aušrinė Armonaitė

„Nei Latvija, nei Estija savo planuose neprisiėmė jokių mokestinių įsipareigojimų. Pasaulio ekonomikai pastaraisiais metais išgyvent dideles turbulencijas, mokestinis pastovumas yra itin svarbus.

Lietuvoje Finansų ministerija, neturėdama tam pagrindo, savanoriškai prisiėmė įsipareigojimus Seimo vardu prieš Europos Komisiją dėl sprendimų, kuriuos esą vėliau turės priimti Seimas. Seimo patvirtintame Vyriausybės programos nuostatų įgyvendinimo plane galima rasti tik pakankamai abstrakčius analitinius veiksmus“, – rašė jis Finansų ministerijai.

Finansų ministrė G.Skaistė savo poziciją išdėstė interviu 15min. Pirmadienio vakarą savo poziciją pateikė ir Finansų ministerija.

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė taip pat stebėjosi, kaip Vyriausybė su Finansų ministerija prisiėmė tokius įsipareigojimus dėl mokesčių reformos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Trijų s galia – ne tik naujam „aš“, bet ir sveikoms akims!
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas