Kalinėms, atitinkančioms iškeltus reikalavimus, padovanotas, prabangus dviaukštis namas Pelkių gatvėje. Čia moterys galės pamažu integruotis atgal į normalų gyvenimą.
Jame kol kas gyvens 21 metų Laura ir 40-metė Vaida, auginanti dvejų metukų sūnų. Planuojama, kad į namą galėtų būti perkeltos dar trys pavyzdingą elgesį demonstruojančios kalinės.
„Jaukus namas. Gyvensime kaip namuose“, – džiūgavo Vaida, pridurdama, kad vaikui svarbu augti arčiau visuomenės.
„Labai geras įspūdis. Pasijunti lyg namų atmosferoje. Jaukumas ir šiluma atsiranda“, – teigė Laura.
Moterys jau laukia galimybės, kai galės nueiti pasivaikščioti su vaikais į parką ar apsipirkti parduotuvėje.
Name įrengti penki kambariai, yra dvi virtuvės, keli vonios kambariai. Viso jame gali gyventi penkios nuteistosios, turinčios vaikus. Iš septynių pretendavusių atrinktos kol kas tik dvi.
Moterims ne tik teks rūpintis vaikais, bet ir tvarkyti namus, jų aplinką. „Jos čia gyvens prižiūrimos. Bus organizuojama dinaminė apsauga“, – sakė Panevėžio moterų kalėjimo vadovas.
Tiesa, nuteistųjų kaimynystė pykdo Rožyno gyventojus. Šie teigia, kad saugūs laikai jų gyvenamoje aplinkoje baigėsi.
Tiesa, nuteistųjų kaimynystė pykdo Rožyno gyventojus. Šie teigia, kad saugūs laikai jų gyvenamoje aplinkoje baigėsi.
„Prarasim ramybę. Norim parduoti turtą, o jis nuvertės. Dirbom, statėmės, o dabar čia mums ant senatvės ... Tikrai nesidžiaugiam“, – sakė viena panevėžietė.
„Būdavo gali kopėčias palikt ant mašinos ... Aliuminį va palikdavau, ir niekas nieko ... Ramu. O dabar ... Visus gi pažinodavom, kas savas, kas svetimas“, – skundėsi Pelkių gatvės gyventojas.
Norvegų dovana viso kainavo 123 000 eurų. Jų sąlyga ir buvo, kad namas būtų nutolęs nuo centro ne daugiau kaip penkis kilometrus, o moterys nebūtų apgyvendintos miesto nuošalyje.