Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2019 10 16

NSGK aiškinsis, kaip veikia galbūt grėsmę saugumui keliančių įmonių patikra

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) toliau aiškinsis, kaip jau antrus metus Lietuvoje veikia įmonių, galinčių kelti grėsmę šalies nacionaliniam saugumui, patikros sistema.
Dainius Gaižauskas
Dainius Gaižauskas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

NSGK trečiadienį svarstė Vyriausybės sprendimus dėl magistralinio dujotiekio į Lenkiją (GIPL) statybos rangovo konkurso laimėtojo bei leidimo Igorio Udovickio ir „Belaruskalij“ valdomai bendrovei „Birių krovinių terminalas“ (BKT) įsigyti krovos įmonę „Nemuno terminalas“.

Komiteto pirmininkas „valstietis“ Dainius Gaižauskas tikino, kad nėra kalbos apie galimą šių sandorių stabdymą.

„Be abejonės, neturime ir įgaliojimų“, – žurnalistams po komiteto posėdžio teigė jis.

„Grėsmės visos suvaldytos, valdomos. Priekaištų nei Vyriausybei, nei komisijai (vyriausybinei strateginių įmonių sandorius tikrinančiai komisijai – BNS) neturime. Rizikas valdo komisija. Turime visus mechanizmus, bet matome ir silpnų vietų“, – pridūrė komiteto vadovas.

Svarstymo iniciatorius konservatorius Laurynas Kasčiūnas sako, jog daugiausia klausimų kelia sandoris dėl Klaipėdos uosto terminalų.

„Kas tai per naujas sprendimų priėmimo mechanizmas? Ar tai normalu ir kur mus tai gali nuvesti, kai ateina kompanijos neva nepatikimos, bet galinčios daryti atskirus projektus? Ar toks lankstumas neišplauna mūsų nacionalinio saugumo sistemos pamatų?“ – trečiadienį po komiteto posėdžio žurnalistams sakė L.Kasčiūnas.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Laurynas Kasčiūnas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Laurynas Kasčiūnas

„Iš Vyriausybės atstovų mes išgirdome tokių neraminančių ženklų, kad verslas kartais turi aktyvų norą labiau jiems palankesnių sprendimų“, – pridūrė jis.

Komitetas uždarame posėdyje išklausė vyriausybinės strateginių įmonių sandorius tikrinančios komisijos pirmininko, Vyriausybės vicekanclerio Almino Mačiulio paaiškinimų.

Į kitą posėdį jis kvies susisiekimo ministrą Jaroslavą Narkevičių.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Jaroslavas Narkevičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Jaroslavas Narkevičius

Beveik 100 mln. eurų vertės magistralinio dujotiekio į Lenkiją (GIPL) statybos konkursą laimėjo Lietuvoje ir Baltarusijoje dirbanti bendrovė „Alvora“. Tačiau kita konkurso dalyvė „MT Group“ tikina, kad „Alvora“ gali kelti grėsmę nacionaliniam saugumui, nes įgyvendina valstybinius Baltarusijos užsakymus.

Dėl ryšių su Baltarusijos ir Rusijos įmonėmis keliančia grėsmę šalies saugumui anksčiau A.Mačiulio komisijos ir Vyriausybės buvo pripažinta Baltarusijos įmonė „Beltruboprovodstroj“, konkurse dalyvavusi su Lietuvos bendrove KRS.

BNS anksčiau rašė, kad Ministrų kabinetas nusprendė neblokuoti „Birių krovinių terminalo“ ir „Nemuno terminalo“ sandorio, o pavedė vyriausybinei komisijai nustatyti papildomus saugiklius, įvertinus Valstybės saugumo departamento įvardytas rizikas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos