Kaip teigiama spaudai skirtame pranešime, tokiu būdu siekiama smarkiau padėti verslui ir gyventojams, susidūrusiems su neigiamu COVID-19 plitimo poveikiu dėl Vyriausybės paskelbtos ekstremaliosios situacijos ir karantino.
Svarstomais pakeitimais siūloma darbdaviams nuo kitų metų kompensuoti visą (100 proc.) prastovų metu darbuotojui priskaičiuotą ir išmokamą darbo užmokestį bei padidinti subsidijos darbo užmokesčiui maksimalų dydį iki 2 minimaliosios mėnesinės algos dydžių (MMA), t. y. iki 1284 eurų.
Šiuo metu Užimtumo įstatyme nustatyta, kad nustačius didesnę subsidijos darbo užmokesčiui mokėjimo ribą (1,5 MMA) darbdavys privalo prisidėti 30 proc., o kai subsidijos darbo užmokesčiui mokėjimo riba nustatoma vienos MMA dydžio, darbdavys privalo prisidėti 10 proc.
Įstatymo pakeitimais taip pat siekiama toliau mokėti darbo paieškos išmoką, tačiau būtų keičiamos jos gavimo sąlygos. Ši išmoka būtų skiriama tik tiems darbuotojams, kurie dirbo iki ekstremalios situacijos ar karantino paskelbimo ir buvo atleisti jo metu.
Nutraukus karantiną ar ekstremalią situaciją, po 1 mėnesio nutrūktų ir šios išmokos mokėjimas. Kitais metais darbo paieškos išmoka sieks 212 eurų per mėnesį.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, 2021 m. siūlomiems pokyčiams reikės180 mln. eurų 170,7 tūkst. į prastovas išleistų darbuotojų subsidijoms, 28,4 mln. eurų – darbo paieškos išmokoms 35,5 tūkst. žmonių.
Po svarstymo už teisės akto projektą balsavo 82 Seimo nariai, prieš – 7, susilaikė 28 parlamentarai. Galutinis balsavimas dėl šių pataisų numatomas rytoj, gruodžio 23 d.