Pasak jos, naujajame kompensuojamųjų vaistų kainyne įrašyta per 2 tūkst. vaistų, beveik 100 jų – nauji prekiniai pavadinimai, t. y. kraujo krešėjimą, širdies ir kraujagyslių, nervų sistemas veikiantys, taip pat antinavikiniai vaistai.
Į kainyną įtraukta 17 naujų veikliųjų medžiagų, naudojamų gydyti onkoliginiams, širdies susirgimams, sklerozei, narkolepsijai ir kitoms ligoms.
Iš sąrašo išbraukti 24 pavadinimai, nes gamintojai nesumažino vaistų kainos ir jie neatitinka teisės aktų reikalavimų. Šie vaistai galės būti pakeisti kitais kompensuojamaisiais vaistais.
Kainyne sumažėjo daugiau nei 700 vaistų bazinės kainos, 1200 – išliko nepakitusios. Vaistų tiekėjai sutiko padaryti nuolaidas beveik 300 į kainyną įrašytų vaistų.
Skaičiuojama, kad naujasis kainynas trečiąjį šių metų ketvirtį leis sutaupyti apie 850 tūkst. eurų Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžete.
Pasak VLK, kainyne liko ir 238 būtinieji vaistai, neatitinkantys paciento priemokai taikomų reikalavimų, nes jų nėra galimybės pakeisti kitais. Daugiausia tai – vieno gamintojo vaistai, biologiniai ir panašaus terapinio poveikio vaistai, taip pat sudėtiniai preparatai.
Įvertinus komisijos nuomonę, priimtas sprendimas, kad 24 vaistai nuo liepos 1-osios nebebus išrašomi kaip kompensuojamieji, jie galės būti pakeičiami kitais esančiais kainyne kompensuojamaisiais vaistais.
VLK duomenimis, už kompensuojamuosius vaistus Lietuvos vaistinėse pernai iš viso sumokėta 325 mln. eurų – 303 mln. eurų padengta iš PSDF lėšų, gyventojai priemokoms skyrė 22 mln. eurų – 17 mln. eurų mažiau, nei metais anksčiau.
Kompensuojamųjų vaistų kainynas Lietuvoje sudarinėjamas keturis kartus per metus.