„Mes turime padarytą fondą, kurio naudojimo tvarką dar turėtų reglamentuoti atskiras ministerijos ir profsąjungų susitarimas dėl išėjimo į pensiją, padedant savivaldybėms kompensuoti išeitines išmokas. Taip pat šitas fondas turėtų pabandyti leisti žmonėms, norintiems pasitraukti iš mokytojo pareigybių, gauti, iki jam sueis pensinis amžius, tam tikras išmokas“, – po susitikimo Vyriausybėje žurnalistams sakė švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.
Numatoma, kad penkerius metus iki pensijos iš darbo pasitraukęs pedagogas galėtų gauti 225 eurus per mėnesį.
Numatoma, kad penkerius metus iki pensijos iš darbo pasitraukęs pedagogas galėtų gauti 225 eurus per mėnesį.
Susitikime taip pat sutarta nuo rugsėjo keliose savivaldybėse išbandyti klasės krepšelio metodiką, kuri pakeistų dabartinę mokinio krepšelio sistemą.
„Mūsų sutarimas yra šiandien pasiektas toks, kad mes vėliausiai iki gegužės 1 dienos pateikiame klasės krepšelio skaičiavimo metodiką ir, jeigu visoms suinteresuotoms grupėms ji yra tinkama, galbūt mes paleisime kokias keturias savivaldybes eksperimento tvarka ir nuo rugsėjo 1-osios“, – sakė ministras.
Priemonė – laikina
Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Eugenijus Jesinas savo ruožtu aiškino, kad išmokos anksčiau – nesulaukus pensinio amžiaus – iš darbo rinkos besitraukiantiems pedagogams būtų laikina priemonė ir ją būtų galima įgyvendinti kol kas nekeičiant įstatymų.
„Sutarta, kad tai bus padaryta solidariai – Švietimo ir mokslo ministerija suranda dalį lėšų šioms išmokoms, premjeras pažadėjo taip pat vidinius rezervus panaudoti, o kitiems metams įtraukiame šias išlaidas į šalies biudžetą“, – aiškino jis.
Be to, pasak E.Jesino, ketvirtadienį diskutuota ir dėl pedagogų atlyginimų skaičiavimo minimalių koeficientų kilstelėjimo.
„Nuo rusėjo mėnesio jeigu mes atsisakome minimalaus koeficiento jį pakeliant iki vidutinio koeficiento, tai būtų darbo užmokesčio padidinimas 5 proc., vidutiniškai skaičiuokite apie 180 litų (52 eurus)“, – aiškino jis.