Kaip pranešė Krašto apsaugos ministerija, dėl to ketvirtadienį sutarė Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija, Vilniaus licėjus, Žirmūnų bei Antakalnio gimnazijos.
Gimnazistai bus mokomi lyderystės, pilietinio-patriotinio, dorinio ir fizinio ugdymo pagrindų.
„Nepriklausomai nuo to, kokį kelią jaunas žmogus pasirinks baigęs mokyklą, visų pirma jis bus Lietuvos pilietis, žinantis, koks jo vaidmuo valstybės gynyboje, jaučiantis atsakomybę už savo valstybę. Ši programa – puiki proga jaunam žmogui įgyti pasitikėjimo savimi ir tapti lyderiu“, – pranešime sakė krašto apsaugos viceministras Žilvinas Tomkus.
2023-2024 mokslo metais programa bus pradėta įgyvendinti devintose mokyklų klasėse, vėliau, planuojama, apims ir daugiau klasių. Jaunojo kariūno-lyderio programos trukmė – ketveri mokslo metai.
Krašto apsaugos ministerijos teigimu, pagal šią programą ugdomi moksleiviai, įsisąmonins atsakingo piliečio pareigas, gilinsis į šalies istoriją, demokratines vertybes, ginkluoto ir neginkluoto pilietinio pasipriešinimo būdus, mokysis, kaip naudotis žemėlapiu ir kompasu, orientuotis vietovėje, teikti pirmąją medicinos pagalbą.