Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2021 10 28

Nusižudžiusios Šiaulių gydytojos tragedijoje naujas posūkis: iš darbo atleista neteisėtai

Šiaulių darbo ginčų komisija pripažino, kad anesteziologė reanimatologė L.Š. iš darbo Šiaulių ligoninėje buvo atleista neteisėtai ir nepagrįstai. Tyrimą komisija pradėjo po šeimos kreipimosi. Tai pirmas atvejis Lietuvos istorijoje, kai sprendimas dėl atleidimo iš darbo priimtas po žmogaus mirties, rašoma pranešime spaudai.
Respublikinė Šiaulių ligoninė
Respublikinė Šiaulių ligoninė / Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr.

Gedintys artimieji siekia teisingumo

Pasak medikės brolio A.Š., šeima siekia bent po mirties atskleisti tiesą.

„Sesers, dukters nieks mūsų šeimai nebesugrąžins. Bet mums svarbu, kad nepagrįstai mesti kaltinimai buvo paneigti. Sesuo buvo iš darbo atleista neturint tam jokio pagrindo, vien siekiant ją sugniuždyti, nes tai buvo žmogus neabejingas neteisybei, griežtas pažeidimams. Ji buvo rūpestinga, atsakinga medikė, nepaprasto altruizmo pavyzdys, kiekvieną pacientą gydydavo taip, lyg tai būtų artimasis. O situacija darbe privedė prie tokių tragiškų pasekmių. Mes kovosime ir toliau, nes sesuo Šiaulių ligoninėje iš vadovų patyrė mobingą, diskriminacinį elgesį. Darome tai ir dėl jos atminimo, ir dėl visos medikų bendruomenės, kad tokios situacijos nesikartotų ateityje“, – sakė šviesaus atminimo L.Š. brolis.

Velionės brolis itin šiltai atsiliepė ir dėkojo tai gausiai medikų bendruomenės daliai, kuri po sesers mirties suteikė šeimai daug palaikymo.

Pirmąsyk sprendimas dėl atleidimo priimtas po mirties

Komisija išanalizavusi pateiktą medžiagą priėmė sprendimą, kad medikės atleidimas dėl neva šiurkštaus pažeidimo neturėjo teisinio ar faktinio pagrindo. Komisija pripažino, kad jokio dokumentų klastojimo, kuriuo Šiaulių ligoninė kaltino medikę, nebuvo. Komisija nurodė medikės atleidimo priežastimi laikyti Darbo ginčų komisijos sprendimą.

Nukentėjusiai pusei atstovaujantys advokatai iš profesinės bendrijos „Averus“ akcentavo, kad ši byla yra išskirtinė ir šalies mastu.

„Ši byla, mano žiniomis, yra pirmoji šalies istorijoje, kai neteisėto atleidimo iš darbo faktas pripažintas po medikės mirties. Kol kas tai yra vienintelis toks atvejis Lietuvoje. Net ir po mirties išlieka svarbus šios aplinkybės pripažinimas, kadangi tai turi įtakos ne tik jaunos gydytojos reputacijai, jos artimiesiems, bet ir visai medikų bendruomenei, jis rodo, kad jų interesai yra ginami“, – sakė advokatas Marius Barisevičius.

Atleisti nebuvo pagrindo

Darbo teisės ekspertė advokatė Jurgita Venckutė pažymėjo, kad Darbo ginčų komisija atidžiai išanalizavo darbdavio, t.y. Šiaulių ligoninės, atliktą tyrimą ir dokumentus. Komisija įvertino, kad darbo sutarties nutraukimui nebuvo reikalingų prielaidų.

„Darbdavys šiuo atveju neįdėjo pastangų deramai ištirti situacijos, neatliko išsamaus tyrimo ir padarė ydingą išvadą dėl neva šiurkštaus pažeidimo darbe. Paaiškėjo, kad ligoninėje stigo sistemos ir organizacinės struktūros, o elgesys su minėta darbuotoja buvo diskriminacinis ir šališkas“, – akcentavo J.Venckutė.

Sprendimas dar gali būti skundžiamas. Medikės šeima žada kovoti toliau, Prokuratūroje yra pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl privedimo prie savižudybės.

Kur pranešti ir ieškoti pagalbos
Jei reikia skubios pagalbos
Skambinkite pagalbos telefonu 112
Jei esate savižudybės krizėje, arba ieškote pagalbos kitam
Jei patyrėte smurtą
Jei reikalinga emocinė (psichologinė) pagalba telefonu, arba internetu
Jei esi vaikas ir tau reikalinga pagalba

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais