Pataisose įtvirtinta nauja prevencinę priemonė – didesnės rizikos asmens oficialus įspėjimas. Anot seimūnų, tai padės VAD pareigūnams užkirsti kelią didesnės rizikos asmenų keliamai grėsmei saugomiems asmenims ir saugomiems objektams.
Siekiant sudaryti sąlygas VAD pareigūnams užtikrinti efektyvesnę saugomų asmenų ir saugomų objektų apsaugą, įstatyme įtvirtintos naujos šiam tikslui pasiekti būtinos teisės: teisė laikinai apriboti patekimą į tam tikrą teritoriją ar patalpą, įpareigoti fizinius ir juridinius asmenis laikinai nutraukti vykdomus darbus, laikinai apriboti ir uždrausti transporto eismą, teisė reikalauti iš asmens(-ų) nesiartinti prie saugomo asmens iki VAD pareigūno nurodyto atstumo.
Priimtomis pataisomis patikslintas prievartos priemonių ir atvejų, kada gali būti naudojamos atitinkamos prievartos priemonės, sąrašas, apibrėžta psichinės prievartos sąvoka.
Šiuo metu galiojančiame įstatyme neįtvirtintas VAD direktoriaus kadencijų skaičiaus ribojimas. VAĮ taip pat nenustatytos šios VAD pareigūnų teisės: pareikšti didesnės rizikos asmeniui oficialų įspėjimą, laikinai apriboti patekimą į tam tikrą teritoriją ar patalpą, įpareigoti fizinius ir juridinius asmenis laikinai nutraukti vykdomus darbus, laikinai apriboti ir uždrausti transporto eismą, reikalauti iš asmens(-ų) nesiartinti prie saugomo asmens iki VAD pareigūno nurodyto atstumo. Įstatyme nereglamentuotos psichinės prievartos naudojimo sąlygos, sprogstamųjų medžiagų naudojimo atvejų sąrašas neišsamus, nėra aiškiai nurodyti subjektai, teikiantys VAD duomenis neatlygintinai.