Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2020 03 20 /2020 03 21

Koronavirusas Lietuvoje: penktadienio tyrimais nustatytas 21 užkrato atvejis, bendras skaičius šoktelėjo iki 69

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad naktį iš penktadienio į šeštadienį, atlikus tyrimus, Lietuvoje patvirtinti dar šeši nauji koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejai, iš kurių vienas nustatytas po paciento mirties. Taigi iš viso per penktadienio tyrimus nustatytas 21 koronaviruso infekcija užsikrėtęs asmuo, bendrai Lietuvoje šiuo metu užfiksuoti 69 užsikrėtimo šia infekcija atvejai. Penktadienio pavakarę atlikus tyrimus, Lietuvoje buvo patvirtinta 14 naujų koronaviruso atvejų, anksčiau pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).
Koronavirusas
Koronavirusas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Šiuo metu Lietuvoje iš viso yra nustatyti 69 užsikrėtimo COVID-19 atvejai. Patvirtinta ir pirmojo paciento mirtis.

Koronaviruso infekcija nustatyta ir Santaros klinikų medikui bei dviem medikams iš Ignalinos.

Apie tai kiek anksčiau pranešė ir Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto prof. Vytautas Kasiulevičius.

Naujausią informaciją sekite žemiau:

Rūšiavimas
Naujausi viršuje
Naujausi apačioje

Patvirtinti dar šeši koronaviruso atvejai, bendras skaičius – 69

03:08

SAM praneša, kad naktį iš penktadienio į šeštadienį, atlikus tyrimus, Lietuvoje patvirtinti dar šeši nauji koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejai, iš kurių vienas nustatytas po paciento mirties. Taigi iš viso per penktadienio dieną nustatytas 21 koronaviruso infekcija užsikrėtęs asmuo, bendrai Lietuvoje šiuo metu užfiksuoti 69 užsikrėtimo šia infekcija atvejai. 

Naujausi atvejai: vienam asmeniui koronavirusinė infekcija nustatyta mobiliame punkte. Su asmeniu, kurio ėminys paimtas mobiliajame punkte, susisiekta, instruktuota, kaip elgtis, kaip asmuo bus pristatomas į gydymo įstaigą, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Dėl keturių kitų atvejų renkama informacija, bus patikslinta vėliau.

Vienas atvejis, kaip pranešta anksčiau, – mirties.

Tyrimai atlikti Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje (NVSPL) ir Kauno klinikų laboratorijoje. 

Visais atvejais vyksta arba bus pradėti epidemiologiniai tyrimai.

Nustatyti kontaktą su Ignalinos medikais turėję asmenys, dezinfekuojamos patalpos

23:33

Savivaldybėje – skubus pasitarimas

Penktadienio vakarą Ignalinos rajono savivaldybė pranešė sušaukusi skubų Ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdį.

Pranešime teigiama, kad, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, nustatyti visi su susirgusiaisiais kontaktavę asmenys, su jais susisiekta ir jie izoliavosi. 

Savivaldybės komisija taip pat rekomenduoja izoliuotis visiems su infekuotaisiais bendravusiems asmenims ir jų artimiesiems bei skambinti karštąja linija 1808 dėl tyrimų atlikimo.

Pranešime taip pat rašoma, kad tiek Ignalinos rajono poliklinika, tiek Ignalinos sveikatos centras dezinfekavo patalpas, kuriose iki izoliacijos dirbo medikai. Savaitgalį bus atlikta papildoma visų pirminės sveikatos priežiūros įstaigų patalpų dezinfekcija.

Taip pat priimtas sprendimas nuo savaitės pradžios dezinfekuoti daugiabučių gyvenamųjų namų laiptines.

Užsikrėtęs Santaros klinikų medikas dirbo Šeimos centre, šeštadienį centras nedirbs

22:26

VUL Santaros klinikos praneša, kad šeimos gydytojas, kuriam nustatyta koronaviruso infekcija, dirba Šeimos medicinos centre.

Pranešama, kad ligoninės administracija nedelsiant ėmėsi veiksmų: sudaryti su šiuo mediku tiesioginį kontaktą turėjusių kolegų sąrašai, su jais susisiekiama. Jau šeštadienį šie bus kviečiami į ligoninę, kur jiems bus paimti pasėliai tyrimui.

Šalyje įvedus karantiną, buvo ženkliai apribotas ambulatorinių paslaugų teikimas, o didžioji jų dalis teikiama nuotoliniu būdu.

Vis tik, siekiant užtikrinti Šeimos medicinos centro pacientų saugumą, šeštadienį (kovo 21 d.) centras nedirbs, o šiam centrui priklausantys pacientai, kuriems būtina pagalba, bus priimami Santaros klinikų Priėmimo-skubios pagalbos skyriuje.

Užsikrėtę Ignalinos medikai dirbo Sveikatos centre ir poliklinikoje

21:18

Kaip BNS sakė Ignalinos rajono ligoninės vadovė Drąsuolė Jatulienė, koronavirusu užsikrėtę medikai dirbo Ignalinos poliklinikoje ir privačiame sveikatos centre.

„Ligoninėje tikrai nė vienas medikas nedirba ir nedirbo. Vienas dirba sveikatos centre, kitas Ignalinos rajono poliklinikoje“, – sakė D.Jatulienė.

Tuo metu Ignalinos rajono savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Balinskienė plačiau situacijos nekomentavo.

„Žinoma ir mes sprendžiam šitą dalyką, bet dabar tikrai plačiau jums nekomentuosiu, ačiū labai už skambutį, kol kas tikrai nekomentuosiu, pakomentuosim vėliau, ačiū labai“, – BNS teigė savivaldybės tarnautoja.

Tarp 14-os penktadienį nustatytų koronaviruso atvejų – ir du Ignalinos medikai

21:07 Atnaujinta 21:21

Iš 14-kos penktadienį nustatytų naujų koronaviruso infekcijos atvejų, dar du – medikai iš Ignalinos, BNS penktadienio vakarą patvirtino Sveikatos apsaugos ministerija (SAM). 

„Pirminiai duomenimis – abu medikai, vienas dirbo Ignalinos rajono ligoninėje ir kitas Ignalinos sveikatos centre“, – BNS sakė SAM atstovė Justina Petravičienė. 

Vėliau ji patikslino BNS, kad medikai dirba pirminės sveikatos medicinos centruose.

Minėti medikai – grįžę iš Dominikos per Suomiją, gydomi Santaros klinikose.

Užsikrėtęs Santaros klinikų medikas – šeimos gydytojas, dirbo su paprasta kauke

20:52

Santaros klinikų medikas, kuriam patvirtinta koronaviruso infekcija, klinikose dirbo šeimos gydytoju. 

Portalui delfi.lt medikas pabrėžė, kad užsikrėtė, mat medikai neaprūpinti tinkamomis ir juos apsaugoti galinčiomis priemonėmis.

„Dirbau su paprastomis kaukėmis. Ir tuo metu, kai konsultavau, dar nebuvo paskelbtas karantinas. Todėl buvo pilna vaikų iš mokyklos, kurie buvo sugrįžę iš įvairiausių šalių, kurios tuomet dar nebuvo įtrauktos į rizikos šalis. (...) Tada buvo sakoma, kad šeimos gydytojams nieko nereikia, kad jie ne pirmieji susiduria, kad visi koronaviruso atvejai yra įvežtiniai. O iš tikrųjų jau tada viskas buvo pasklidę“, – delfi.lt pasakojo medikas.

„Kovo 9-10 konsultavau daug ligonių. Kovo 11-oji buvo laisva, o kovo 12 dar dirbau. Ir tos dienos vakarą, kai grįžau iš darbo, pakilo temperatūra. Tada izoliavausi“, – pasakojo susirgęs medikas.

Aiškinamasi, kaip užsikrėtė užsienyje nebuvęs Santaros klinikų medikas

19:50 Atnaujinta 20:09

Medikas, kuriam patvirtintas teigiamas rezultatas, nekeliavo, jo atvejis – klasterinis.

Kaip BNS sakė Sveikatos apsaugos ministerijos atstovė Justina Petravičienė, šiuo metu epidemiologai aiškinasi, kaip jis galėjo užsikrėsti.

„Ką tik gauti duomenys, vyksta epidemiologinis tyrimas, specialistai jį atliks ir tada galėsime pasakyti. Kol kas nėra žinoma, specialistai turi išsiaiškinti, ar jo artimoj aplinkoj kas nors buvo išvykę, šie duomenys nėra žinomi“, – teigė SAM atstovė.

Užsikrėtęs medikas paguldytas į Santaros klinikas.

J.Petravičienė sakė kol kas negalinti pasakyti, kiek medikų klinikose izoliavosi dėl kontaktų su susirgusiu kolega.

„Šią minutę negaliu atsakyti, informacija labai nauja“, – teigė ministerijos atstovė.

Anksčiau penktadienį savo paskyroje „Facebook“ esantis saviizoliacijoje pranešė Santaros klinikų medikas Vytautas Kasiulevičius. Apie tai daugiau skaitykite čia.

SAM: nustatyta 14 naujų atvejų, tarp jų – ir Santaros klinikų medikas

19:34

Devyni naujausi nustatyti atvejai yra įvežtiniai, du – klasteriniai, trys atvejai nustatyti mobiliuosiuose punktuose, dėl kurių aiškinamasi.

Per Lenkiją, Čekiją, Prancūziją keliavęs asmuo šiuo metu yra Kauno klinikinėje ligoninėje, asmuo, užsikrėtęs nuo artimojo – taip pat izoliuotas ir gydomas Kauno klinikinėje ligoninėje.

Asmuo, iš Šveicarijos grįžęs per Belgiją – Santaros klinikose, asmuo, atvykęs iš Karibų per Nyderlandus, Vokietiją – Santaros klinikose, du asmenys, grįžę iš Dominikos Respublikos per Suomiją – Santaros klinikose, iš Nyderlandų per Ispaniją – Santaros klinikose, iš Didžiosios Britanijos atvykęs asmuo – Santaros klinikose.

Iš Norvegijos grįžęs asmuo – Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, grįžęs iš Meksikos – Klaipėdos universitetinėje ligoninėje.

Asmuo, kuris nekeliavo, bet jam patvirtintas teigiamas rezultatas – taip pat Santaros klinikose. Asmuo yra medikas.

Su asmenimis, kurių ėminiai paimti mobiliuosiuose punktuose, susisiekta, instruktuota, kaip elgtis, kaip jie bus pristatomi į gydymo įstaigas.

Visais atvejais vyksta arba bus pradėti epidemiologiniai tyrimai.

2 asmenims virusą nustatė Vilniuje mobiliajame punkte

17:24

Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad dviems asmenims ketvirtadienį paimti ėminiai vienoje iš Vilniaus mobiliųjų tyrimų punktų.

Prieš vidurnaktį paskelbta, kad šiems asmenims buvo nustatytas COVID-19, šiandien buvo susisiekta dėl pervežimo į Santaros klinikas.

V.Grubliauskas pranešė, kad užsikrėtė du klaipėdiečiai

17:00

V.Grubliauskas feisbuke pranešė, kad užsikrėtė du klaipėdiečiai.

Iš viso Klaipėdoje nustatyta jau 14 koronaviruso atvejų.

 

Siūloma karantino metu riboti asmenų aptarnavimą stotyse ir keleivių terminaluose

15:45

Siekiant stabdyti koronaviruso plitimą, siūloma karantino metu riboti asmenų aptarnavimą autobusų ir geležinkelio stotyse, jūrų ir oro uostų keleivių terminaluose, pranešė Susisiekimo ministerija.

„Siūloma riboti asmenų aptarnavimą autobusų ir geležinkelio stotyse, oro uostų ir jūrų uosto keleivių terminaluose. Patekimas į stočių ir terminalų patalpas turėtų būti leidžiamas tik keleiviams, stoties ar terminalo darbuotojams, transporto priemonių ekipažams ir įguloms“, – teigiama pranešime.

Numatoma keleiviams leisti pasiekti tik būtinąsias patalpas – sanitarines zonas (tualetus, patalpas, kuriose yra praustuvai), bilietų įsigijimo vietas, informacijos teikimo vietas ir laukimo sales.

Rekomenduojama teikti informaciją keleiviams ir organizuoti bilietų pardavimą nuotoliniu būdu arba per langelį, išeinantį į lauką. Jei tokios galimybės nėra – atriboti nurodytas zonas pertvaromis, užtikrinančiomis erdvių atskyrimą.

Siūlymą ministerija pateikė sveikatos apsaugos ministrui, valstybės ekstremaliosios situacijos operacijų vadovui Aurelijui Verygai. 

Likę koronaviruso patikros punktai bus paleisti, kai Lietuvą pasieks papildomi reagentai

15:04

Likusiuose septyniuose miestuose mobilieji koronaviruso patikros punktai bus paleidžiami tuomet, kai Lietuvą pasieks papildomų reagentų siunta, sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Mes tų testų dabar netrūkstam, bet laikomės tam tikrą rezervą, kad jų nepritrūktų, pirmiausia, gydymo įstaigoms ir pacientams, bet kol kas tie keturi punktai tuos testus paims ir tikrins pacientus“, – penktadienį spaudos konferencijoje žurnalistams sakė A.Veryga.

„Jei mes visus mobiliuosius punktus paleisim iš karto, gali taip atsitikti, kad jei jie tuoj pat užsipildys, tai mes galim pritrūkti reagentų, dėl to mes ir nepaleidinėjam visų punktų, laukdami papildomų siuntų. Tai irgi nėra paprastas procesas“, – pridūrė jis.

Pasak jo, galimybės penktadienį priduoti mėginius į šiuo metu veikiančius mobiliuosius patikros punktus Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje „baigia užsipildyti“.

„Pajėgumas šiandien dienai yra apie 300 žmonių dienai, nes jie išdėstomi kas dešimt minučių, kad galėtų saugiai atvažiuoti“, – kalbėjo ministras.

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) direktorius Vytautas Zimnickas penktadienį BNS teigė, kad stringa iš Kinijos ir Pietų Korėjos gabenamų reagentų siuntų pristatymas į Lietuvą.

Antradienį Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad per 10 tūkst. reagentų NVSPL turėtų pasiekti dar antradienį, tačiau jų negauta iki šiol.

Ministerija planuoja, kad dar 20 tūkst. reagentų turėtų būti atvežta kitą savaitę. Su įvairiais tiekėjais iš viso susitarta dėl 60 tūkst. reagentų pristatymo.

LRT duomenimis, penktadienio rytą Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje yra likę 500 reagentų testams del COVID-19 atlikti. Kitose trijose tokius testus atlikti galinčiose laboratorijose buvo likęs panašus skaičius priemonių tyrimams atlikti. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikose yra likę reagentų apie 350 testų, Santaros klinikose – apie 400, Klaipėdos universitetinės ligoninės laboratorijoje – 176 testams atlikti.

Kokiam tyrimų skaičiui šiuo metu yra likę reagentų nei A. Veryga, nei V.Zimnickas neatskleidžia.

Arno Strumilos / 15min nuotr./Laboratorijos akimirka
Arno Strumilos / 15min nuotr./Laboratorijos akimirka

„Supraskim, Laboratorijos vadovas realiu laiku gali tam tikrų duomenų nežinoti, nes reagentus turi ne viena įstaiga, dabar jau jie yra išdalinti gydymo įstaigoms, jų skaičius, likutis priklauso nuo to, kiek užkrauta tyrimų. Būkim kantrūs. Aš suprantu tą norą sužinoti tikslų skaičių, bet konkrečią minutę, net jei pasakytume, jis po penkių minučių bus pasikeitęs, koks tas likusių tyrimų skaičius. Nuolat renkam tą informaciją iš įstaigų, matom, kiek mėginių surenkama užkraunama. Jei pamatysim, kad artėjam prie kritinės ribos, stabdysim tyrimus iš mobilių laboratorijų“, – sakė A.Veryga.

Estijoje ir Latvijoje testų – kelis kartus daugiau

Lietuvoje dėl koronaviruso, naujausiais duomenimis, ištirti 1154 žmonės, kai tuo metu Latvijoje – 3205, o Estijoje – 2504. Pastarąją savaitę per parą padaromų testų skaičius Lietuvoje buvo du-penkis kartus mažesnis nei kaimyninėse šalyse.

„Teko bendrauti su ministrais. Visos šalys susiduria su reagentų stygiumi ir tai, kad jie padidino tas apimtis, tai jiems patiems kelia tam tikrų iššūkių. Ir jie irgi laukia pristatomų reagentų, žiūrėsim, kaip jiems seksis“, – sakė A.Veryga.

Arno Strumilos / 15min nuotr./Aurelijus Veryga
Arno Strumilos / 15min nuotr./Aurelijus Veryga

Sveikatos apsaugos ministro teigimu, absoliutūs tyrimų skaičiai „be reikalo sureikšminami“.

„Kai kurie kolegos spekuliuoja skaičiais, kad turi būti ne mažiau nei 500 tyrimų atliekama, tuos skaičius jie nukabina iš lubų, aš galiu pasakyti paprastą palyginimą. Daug logiškiau pasižiūrėti, kiek iš 100 atliekamų testų nustatoma užsikrėtusių asmenų, tai Lietuvoje 3,3 asmenims nustatomas užkratas, o toje pačioje Estijoje – 12. Ten ir išplitimas didesnis, ir natūralu, kad tyrimų reikia daugiau“, – kalbėjo A.Veryga.

Tačiau ministras patikino, kad gavus reagentų siuntas „ateinančią savaitę ir Lietuvoje tas skaičius turėtų išsiplėsti“.

Lietuvoje koronavirusu diagnozuotas 49 žmonėms, Latvijoje – 111, o Estijoje – 283.

Pasaulio sveikatos organizacija pirmadienį paragino valstybes vykdyti tyrimus dėl kiekvieno įtariamo užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejo.

PSO vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas (Tedrosas Adhanomas Gebrejesusas), teigė, kad organizacija rekomenduoja valstybėms „tirti, tirti, tirti, tirti kiekvieną įtariamą atvejį“.

Paskutinis atnaujinimas 2020-03-20 15:04

TAIP PAT SKAITYKITE: Koronavirusas pasklido ir Jonavoje: iš Londono grįžęs asmuo galėjo užkrėsti daug žmonių

Ministerija primena, kad žmogus, pasireiškus bent vienam ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingam simptomui – staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui – ir, jei 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo bet kurioje užsienio šalyje ar po sąlyčio su patvirtintu ar tikėtinu koronaviruso infekcijos atveju, pirmiausia turi skambinti trumpuoju telefono numeriu 1808.

Gyventojai taip pat raginami vadovautis medikų ir institucijų nurodymais, tai yra maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai