Į 15min kreipėsi skaitytojas atsiuntęs kelias draugo nuotraukas, kuriose matyti tamsoje pasirodanti ryški šviesa.
„Gal žinote kas čia? Kažkokių naujienų? Šviesa labai didelė, tokia, kad važiuojant arčiau nereikia automobilio lempų, viskas matosi. Vaizdas – į pietų pusę nuo Elektrėnų“, – nurodė jis.
Susisiekus su pačiu neįprastą šviesą užfiksavusiu vaikinu, jis papasakojo daugiau.
Galėjo išjungti automobilio žibintus
„Važiuodamas 00:30 valandą greitkeliu Kaunas–Vilnius, pastebėjau ypač stipriai sklindančią šviesą. Su draugu pradėjome spekuliuoti, kas tai galėtų būti: gal iš Astravo elektrinės sklinda šviesa ar vėl koks grandiozinis gaisras įsiplieskė“, – svarstė jis.
Neįprastas vaizdas suintrigavo, tad jis pasuko iš greitkelio šviesos šaltinio link.
Įvažiavus į Naująsias Kietaviškes, Šiltnamių gatvėje vaikinas įrašė štai tokį vaizdą:
Jis pasakojo, kad esant šioje vietoje, buvo taip šviesu, kad realiai net nereikėjo įjungti automobilio žibintų.
„Artėjant ryškaus reiškinio link, darėsi vis nejaukiau, nes niekad nieko panašaus nebuvome regėję ir nusprendėme toliau nebevažiuoti. Vis dar dabar bandau suvokti, koks reiškinys ten buvo. Tačiau grįžus į namus, per „Google maps“ pastebėjau, kad mes buvome visiškai šalia „Bauwerk Boen“ gamyklos. Kuo ji užsiima, aš nežinau, bet, manau, kad šviesa galėjo sklisti būtent iš ten“, – sakė vaikinas.
Artėjant ryškaus reiškinio link, darėsi vis nejaukiau, nes niekad nieko panašaus nebuvome regėję ir nusprendėme toliau nebevažiuoti.
Šviečia šiltnamiai
15min pradėjus domėtis, iš kur galėjo sklisti tokia ryški šviesa, akys nukrypo į kitą netoliese veikiančią įmonę.
Bendrovės „Kietaviškių gausa“ rinkodaros ir komunikacijos vadovė Bitė Valatkaitė patvirtino, kad šviesa sklido iš įmonės šiltnamių.
„Taip šviečia šiltnamiai, kuriuose yra sumontuotos modernios augalų auginimo lempos. Jos šviečia iki 17 valandų per dieną augalams sukurdamos įprastas vasaros dienos sąlygas, todėl augalai gali augti ištisus metus. Šiuo metu lempas įrengėme dar viename naujame šiltnamyje, todėl šviesos turėsime dar daugiau“, – teigė ji.
Šiuo metu lempas įrengėme dar viename naujame šiltnamyje, todėl šviesos turėsime dar daugiau.
Šviesos pagalba visus metus galima auginti agurkus, salotas, o netrukus – ir pomidorus.
Tokį šviesos efektą, kaip aiškino B.Valatkaitė, sukelia didelis lempų skaičius ir šviesos intensyvumas.
Yra apskaičiuota, koks kiekis ir koks spektras šviesos yra reikalingas augalui, kad jis geriausiai derėtų, todėl lempos įrengiamos gana tankiai.
Vasarą šviesos reikia mažiau arba išvis nereikia, nes tai suteikia natūrali gamta. Šviesa per stiklines šiltnamių sienas bei stogą pasiekia augalus.
„Tačiau rudenį, žiemą ir pavasarį reikia pasitelkti apšvietimą. Rudenėjant jau ir vidury dienos jungiame lempas, nes apsiniaukusi diena turi labai mažai saulės šviesos“, – pasakojo B.Valatkaitė.
Rudenėjant jau ir vidury dienos jungiame lempas, nes apsiniaukusi diena turi labai mažai saulės šviesos.
Anot jos, dėl ryškios sklindančios šviesos sunerimusių gyventojų kreipimųsi nesulaukta.
Tačiau gaunama daug susidomėjusių žmonių, norinčių daugiau sužinoti apie šį reginį, jį pamatyti iš arti, laiškų ir skambučių. Tam organizuojamos pažintinės ekskursijos.
„Šviesa ne visuomet matosi. Jeigu lauke didelis rūkas, nebūtinai matysite tokią intensyvią šviesą. Jeigu naktis giedra, ypač šaltą žiemą – vaizdas gerokai įspūdingesnis“, – sakė B.Valatkaitė.