Sostinės progimnazijos bėdos prasidėjo LRT Radijui paskelbus virėjų liudijimus, esą nesuvalgytas maistas būdavo pašildomas ir patiekiamas kitiems mokiniams, o patiekalai gaminami iš vakarykščių patiekalų likučių. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) tikrino maistą gaminusią VšĮ „Bruneros“ ir rado nemažai pažeidimų, tad ugdymo įstaigos vadovas ryžosi nutraukti sutartį.
Pirmadienį išplatintame pranešime „Laisvės ir teisingumo“ partijos atstovas taryboje Ž.Šilgalis ir „valstiečių“ atstovas T.Seikalis teigė, kad mokyklos vadovybė turėjo galimybę nutraukti sutartį su „Bruneros“, sau pasilikti VšĮ sumokėtą užstatą ir net įtraukti maisto tiekėją į nepatikimų tiekėjų sąrašą, tačiau tai nebuvo padaryta.
„Ne tik tai nebuvo padaryta, bet mokykla praktiškai dar ir primokėjo „Bruneros“ sugrąžindama piniginį užstatą“, – teigiama pranešime ir nurodoma, kad „Bruneros“ buvo sugrąžintas 140 tūkst. eurų užstatas.
Ž.Šilgalis pažymėjo, kad neįtraukus „Bruneros“ į nepatikimų tiekėjų sąrašą, ši galės toliau dalyvauti viešuosiuose pirkimuose – net ir toje pačioje progimnazijoje.
T.Seikalio teigimu, bus laukiama, ką į užduotus klausimus atsakys progimnazijos vadovas.
Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijai vadovaujantis R.Remeika 15min sakė, kad sutarties nutraukimo procesui vadovavo progimnazijos steigėjas – Vilniaus miesto savivaldybė, šiuo klausimu užsiėmė savivaldybės teisininkai.
„Savivaldybės teisininkai įvertino situaciją ir parengė dokumentus sutartį nutraukti šalių susitarimu. Logika tokia: pagal pažeidimus galėjome nutraukti sutartį centro skyriuje, nes ten buvo daugiau fiksuota pažeidimų. Blindžių gatvės filiale irgi buvo keletas pažeidimų, bet ten nebuvo galima nutraukti sutarties, o viename filiale išvis nebuvo pažeidimų“, – pasakojo jis.
Anot ugdymo įstaigos direktoriaus, su savivaldybe buvo prieita nuomonės, jog reikia nutraukti sutartis visuose filialuose. Todėl priimtas sprendimas nutraukti šalių susitarimu.