Pasak NVSC, šiuo laikotarpiu centro specialistai stebi sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI), hospitalizacijos rodiklius, vertina sergamumo dinamiką, ir, atsižvelgdami į tai, siūlo savivaldybėms skelbti epidemijas, taikyti kitas užkrečiamųjų ligų valdymo priemones.
Gripo sezono metu kiekvieną savaitę skelbiami Lietuvos sergamumo gripu ir ŪVKTI rodikliai. Šiuos pranešimus NVSC pradės skelbti nuo spalio 10 dienos.
Praėjusį gripo sezoną Lietuvoje buvo užregistruoti 6 032 gripo atvejai ir apie 560 tūkst. ŪVKTI atvejų. Daugiausia jų buvo užfiksuota Vilniaus ir Klaipėdos apskrityse, mažiausiai – Tauragės ir Utenos apskrityse.
Anot NVSC, šalies ligoninėse gydėsi 345 asmenys, mirties atvejų nuo gripo fiksuota nebuvo.
NVSC užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėjos, laikinai vykdančios direktoriaus funkcijas Giedrės Aleksienės teigimu, prasidėjus gripo sezonui dėl saugumo svarbu, jog skiepytųsi rizikos grupėms priklausantys asmenys.
„Labai svarbu paskiepyti rizikos grupėms priklausančius asmenis, kuriems gripo infekcija yra ypač pavojinga dėl galimų komplikacijų, sunkių ligos formų, hospitalizacijos ar net mirties“, – pranešime cituojama ji.
Šiemet gydymo įstaigos galės įskiepyti daugiau nei 201 tūkst. gripo vakcinos dozių. Centro teigimu, rizikos grupėms priklausantys asmenys skiepijami nemokamai, kiti asmenys tai gali padaryti savo ar darbdavio lėšomis.
Rizikos grupėms priklauso 65 metų ir vyresni asmenys, nėščiosios, asmenys, gyvenantys socialinės globos ir slaugos įstaigose.
Taip pat sergantys lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, lėtinėmis ligomis, susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais, sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai.