„NVSC nėra pavesta vykdyti kontrolės, ar atvykusysis užsiregistruoja, tačiau sienos jūrų uoste, oro uostuose, sausumos sienos kirtimo punktuose dirbantys visuomenės sveikatos specialistai apie šią prievolę informuoja keliautojus. (...) Labai svarbu, kad žmonės suprastų, jog izoliavimasis yra būtina sąlyga, siekiant apsisaugoti nuo infekcijos plitimo“, – BNS teigė NVSC atstovė Justina Petravičienė.
„Specialistai nuolat bendrauja su izoliacijoje esančiais žmonėmis, primena apie taisykles, kurių jie privalo izoliacijos metu paisyti“, – pridūrė ji.
Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) teigimu, už registraciją yra atsakingi patys atvykusieji.
„Operacijų vadovo sprendimas numato reikalavimą asmeniui užsiregistruoti NVSC, o ne NVSC užregistruoti asmenį, todėl asmeniui ir kyla atsakomybė už šio reikalavimo nesilaikymą“, – ministerijos poziciją perdavė SAM atstovas Vytautas Beniušis.
TAIP PAT SKAITYKITE: Atnaujinti koronavirusu užsikrėtusių asmenų maršrutai Lietuvoje: kas, kur, kada buvo?
Lietuviams, sugrįžusiems iš šalių, kur sergamumo rodiklis viršija 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų, privaloma 14 dienų izoliacija.
Į Lietuvą be jokių apribojimų atvykti leidžiama iš Europos ekonominės erdvės valstybių, Šveicarijos bei Jungtinės Karalystės šių šalių piliečiams, jei minėtose valstybėse sergamumo rodiklis neviršija 25 atvejų 100 tūkst. gyventojų.
Jiems privaloma 14 dienų izoliacija tuo atveju, jei sergamumo rodikliai šalyje, iš kurios atvykstama, yra aukštesni nei 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų.
Visiems kitiems užsieniečiams į Lietuvą atvykti draudžiama, išskyrus Vyriausybės numatytas išimtis. Šiems užsieniečiams privaloma 14 dienų izoliacija, be kita ko, atvykusiems iš tų trečiųjų šalių, kurios įtrauktos į paveiktų šalių sąrašą, privalomas ir tyrimas dėl koronaviruso infekcijos.
Tiek lietuviams, tiek užsieniečiams, kuriems atvykus į Lietuvą privaloma izoliacija, būtina užsiregistruoti NVSC.
Už izoliacijos taisyklių pažeidimus numatyta administracinė atsakomybė – bauda nuo 500 iki 1,5 tūkst. eurų.