Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2022 03 28

NVSC: vis mažiau vaikų skiepijama nuo užkrečiamųjų ligų

Vis mažiau vaikų skiepijama nuo vakcinomis valdomų užkrečiamųjų ligų, ši tendencija stebima jau nuo 2010-ųjų, įspėja Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).
Skiepai vaikams
Skiepai vaikams / 123RF.com nuotr.

Pasak jo, per pastaruosius dvejus metus siaučiant COVID-19 pandemijai ši tendencija tęsėsi ir paskiepytų vaikų skaičius šalyje dar labiau sumažėjo.

„Tai kelia riziką, kad „atsinaujins“ tokios ligos kaip tymai, raudonukė, difterija ir kitos“, – įspėja NVSC.

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras bei Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) kelia tikslus išlaikyti ne mažesnes nei 90 proc. vaikų skiepijimo aprėptis visoje šalyje ir kiekvienoje savivaldybėje, skiepijimas nuo tymų ir raudonukės turėtų apimti nemažiau nei 95 proc. vaikų.

Specialistai primena, kad Lietuvoje naujagimiai, kūdikiai ir vaikai skiepijami pagal vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių nuo 14 užkrečiamųjų ligų: tuberkuliozės, difterijos, stabligės, kokliušo, poliomielito, hepatito B, pneumokokinės, meningokokinės, haemophilus influenzae B tipo infekcijų, nuo tymų, epideminio parotito, raudonukės, žmogaus papilomos viruso, rotavirusinės infekcijos.

NVSC duomenimis, pernai, lyginant su 2020 metais, sumažėjo skiepijimo aprėptys net nuo 13 užkrečiamųjų ligų ir tik nuo vienos – meningokoko B infekcijos – paskiepyta nežymiai daugiau, nei ankstesniais metais.

2021 metais paskiepyta mažiau vaikų nuo tymų, raudonukės, epideminio parotito – tik 88,4 proc. dvejų metų amžiaus grupėje ir 88,37 proc. septynerių metų amžiaus grupėje.

„Kadangi skiepijimo aprėptys nuo šių ligų nesiekia rekomenduojamų 95 proc., kyla reali grėsmė atsirasti tymų atvejams, kilti protrūkiams ne tik tarp vaikų, bet ir tarp suaugusiųjų“, – pabrėžia NVSC.

Pasak centro, mažėjant skiepijimo aprėptims, daugėja pažeidžiamų ir ligoms imlių kūdikių ir vaikų, taip kyla grėsmė ne tik tymų ar raudonukės, bet ir kokliušo, difterijos sugrįžimui.

Specialistai pabrėžia, kad vaikų profilaktinio skiepijimo atidėjimas, pertrūkiai, atsisakymas skiepyti vaikus, gali sukelti sunkius užkrečiamųjų ligų atvejus, sudėtingas komplikacijas ir netgi pačias blogiausias išeitis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai