Pasak Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) vadovo Dano Bakšos, pirmasis šios programos žingsnis yra valstybės institucijų ir ekspertų bendras sutarimas dėl tolimesnių veiksmų, susijusių su COVID-19 tyrimams reikalingų priemonių įsigijimo būdų ir kiekių.
Kaip pavyzdį jis mini, jog ekspertai jau yra išreiškę savo nuomonę dėl greitųjų antigenų testų poreikio ir jų specifikos, todėl NVSPL šiuo metu su Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) ieško sprendimų kaip įsigyti juos greičiausiu ir skaidriausiu būdu.
„Šiuo metu vyksta konstruktyvus dialogas su VPT, preliminariai sutariame su visomis institucijomis, todėl labai tikiuosi, kad antigenų testų viešųjų pirkimų procedūras atliksime sklandžiai ir laiku, pagal ekspertų suformuluotus poreikius. Taip pat tikimės ir toliau bendradarbiauti su Specialiųjų tyrimų tarnyba“, – sako D.Bakša.
Antrasis žingsnis, pasak NVSPL vadovo, yra tvaraus tiekimo planavimo užtikrinimas. Jis yra būtinas tam, kad nesikartotų priemonių trūkumo grėsmės, o valstybė būtų pasirengusi visiems pandemijos scenarijams. Šiame žingsnyje turėtų būti kuriamas COVID-19 priemonių rezervas, kuris padėtų išvengti visų įmanomų tiekimo sutrikimų, kaip antai logistikos trikdžių, priemonių trūkumo rinkoje, staigių poreikio šuolių ir panašiai.
Trečiasis tvaraus COVID-19 priemonių tiekimo programos žingsnis, kaip informuoja NVSPL, yra viešųjų pirkimų funkcijų perdavimas Viešajai Įstaigai CPO.LT. NVSPL visus viešuosius pirkimus, išskyrus vykdytus skubius pirkimus neskelbiamų derybų būdu, jau perkėlė į VšĮ CPO.LT.
„Viešųjų pirkimų perdavimas Centrinei perkančiajai organizacijai padeda mažinti korupcijos rizikas ir užsitikrinti mažesnes kainas konsoliduojant įvairių organizacijų viešuosius pirkimus. Šis žingsnis pasiteisino RVPL ir kitose įstaigose, todėl kviečiu visas organizacijas sekti mūsų pavyzdžiu“, – sako D.Bakša.
Išsamius pasiūlymus dėl COVID-19 priemonių rezervo kūrimo ir jų viešųjų pirkimo konsolidavimo VšĮ CPO.LT NVSPL pristatys netrukus.