Bronius Markauskas įsakymą žada pasirašyti ketvirtadienį, Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK) trečiadienį rekomendavus ministrui apsispręsti dėl D.Kuprio tinkamumo eiti pareigas, nes jam nuolat kyla interesų konfliktas, nuomojantis valstybinę žemę.
„Aš nusprendžiau atleisti jį (D.Kuprį – BNS). Tikiuosi, šiandien pasirašysiu įsakymą. Kol kas nežinau, kas laikinai vadovaus tarnybai, o naujo vadovo konkursas gali būti skelbiamas netrukus“, – BNS sakė B.Markauskas.
Ministras teigė manantis, kad D.Kuprys tikriausiai skųsis teismui, tačiau pertvarkius tarnybą ir atėjus naujam vadovui, jos korupcijos lygis turėtų sumažėti.
D.Kuprys atleidimą ketina skųsti teismui
„Dėl atleidimo, tai aš manau, kad tai yra vienareikšmiškai susidorojimas, kadangi ypač pastaruoju metu, bet ir apskritai visada jutau spaudimą iš savo valdžios palikti postą. (...) Aš kaip valstybės tarnautojas tikrai nenuleisiu rankų. Kaip kovojau anksčiau, taip ir kovosiu dabar su korupcija“, – BNS sakė D.Kuprys. Jis teigė turintis nedarbingumo pažymėjimą, nes yra sutrikęs jo širdies darbas ir jis jaučiasi išsekęs.
D.Kuprys sakė ministro sprendimą jį atleisti skųsiąs teismui. Tačiau jis negalėjo plačiau pakomentuoti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) išvadų, nes jų esą kol kas nematė.
„Jau pusę metų žemės ūkio ministerija atlieka tyrimą ir dabar VTEK pasakė, kad tai yra nuolatinio pobūdžio pažeidimas. Įsivaizduokite, jeigu nebuvo nė vieno pripažinto pažeidimo, kaip gali būti nuolatinio pobūdžio pažeidimas. Tai yra tiesiog šakėmis ant vandens braižomas scenarijus“, – kalbėjo D.Kuprys.
Anot jo, visi jam pareikšti kaltinimai dėl žemės nuomos ir įtakos darymo valstybės tarnautojams – nepagrįsti.
„Pati ministerija savo pranešime yra pažymėjusi, kad aš nė vieno sklypo neišsinuomavau tapęs vadovu ir nė vienos situacijos nesudariau, kur kiltų interesų konfliktas. Aš pateikęs prašymus žemės nuomai esu greičiausiai 12-oje rajonų, bet tai tėra prašymai ir nėra sudarytos nuomos sutartys. Aš esu valstybinę žemę išsinuomavęs 4-5 rajonuose, nes kitaip ūkininkauti negalėjau. (Kaltinimai dėl įtakos – BNS) yra visiškai nepagrįsti ir neturintys jokios teisinės reikšmės“, – tvirtino D.Kuprys.
Žemės ūkio ministerija kovo viduryje pradėjo NŽT centrinės būstinės pertvarką. Ji turėtų baigtis rudenį, tada bus pradėta regioninių padalinių pertvarka. Kovo viduryje B.Markauskas išreiškė asmeninį nepasitikėjimą D.Kupriu ir paragino jį trauktis, tačiau šis nesutiko.
VTEK trečiadienį patvirtino išvadą, jog D.Kupriui nuolat kyla interesų konfliktas, nes jis nuomojasi žemės sklypus 13-oje iš 50 NŽT padalinių prižiūrimų teritorijų. Pasak VTEK atstovų, kai kurie klausimai dėl D.Kuprio tiesiogiai ar netiesiogiai nuomojamų sklypų yra dar neišspręsti, juos turės nagrinėti jam pavaldūs asmenys – komisijos nuomone, jie turėtų nusišalinti, tačiau tokiu atveju nebūtų kam nagrinėti D.Kuprio prašymų.
Vienu metu ūkininkaujantis ir NŽT vadovaujantis D.Kuprys nuomojasi maždaug 55,4 hektaro žemės iš valstybės skirtinguose regionuose, o jam tapus NŽT vadovu buvo baigti formuoti devyni žemės ūkio paskirties žemės sklypai nuomai. D. Kuprys BNS anksčiau teigė, kad visus sklypus buvo išsinuomavęs prieš tapdamas NŽT vadovu, todėl nepadarė jokių pažeidimų.
ŽŪM vadovai taip pat tvirtina, kad nuo pernai gegužės dirbdamas NŽT vadovu, iš valstybės neišsinuomojo naujų žemės sklypų.
ŽŪM patikrinimo metu taip pat nustatyta, kad pirmosiomis vadovavimo dienomis D.Kuprys galėjo daryti poveikį NŽT Varėnos skyriaus vedėjui Alvydui Vencevičiui.
Ministerija šių metų pradžioje jau tyrė D.Kuprio veiklą, tačiau pažeidimų nerado. Vis dėlto pasirodžius informacijai, kad D.Kuprys galėjo piktnaudžiauti tarnybine padėtimi, išsinuomodamas valstybinę žemę Varėnos rajone, kovo pradžioje VTEK rekomendavo tyrimą atnaujinti ir praplėsti.