Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2016 06 26

Olimpinis vicečempionas Jevgenijus Šuklinas: „Nusprendžiau gyventi Visagine“

Antrą maitinimo įstaigą – kepsnių restoraną prieš kelis mėnesius kartu su bičiuliu verslininku Ivanu Chomenko atidaręs Jevgenijus Šuklinas gimtojo Visagino neketina iškeisti nei į Lietuvos, nei į Europos didmiesčius. Jo teigimu, pirmiausia reikia rūpintis savo miestu, vieta, kurioje užaugai, nes jeigu iš čia išvažiuos paskutiniai galintys investuoti žmonės, situacija bus labai liūdna.
Jevgenijus Šuklinas
Jevgenijus Šuklinas / 15min nuotr.

Prieš šešerius metus uždarius Ignalinos atominę elektrinę Visaginas išgyvena gana niūrius laikus. Nemaža dalis elektrinėje dirbusių specialistų išsivažinėjo, kartu pasiimdami ir savo šeimas. Ištuštėjo darželiai ir mokyklos, gyvenamieji daugiabučiai. Skaičiuojama, kad miesto gyventojų skaičius sumažėjo trečdaliu ir dabar čia gyvena apie 20 tūkst. žmonių.

Lyg kurortas be žmonių

O ir nemaža dalis likusiųjų optimizmu netrykšta. Mintis „netrukus mus atleis, teks palikti Visaginą ir namus“ slegia daugelį, todėl net ir gerai šiuo metu uždirbantys visaginiečiai neretai linkę ne džiaugtis gyvenimu, o taupyti juodai dienai. Kartais jų butai elementaraus remonto nėra matę jau dešimtmetį.

Pats miestelis, apsilankius čia pirmą kartą, primena kurortinę vietovę – pušynas, gražiai sutvarkytos ežero pakrantės, naujai pastatytas kempingas, daugybė gėlių gatvėse. Tik ta ramybė – net ir šiltą, nors ir vėjuotą, penktadienio pavakarę lygiu ežero pakrantės taku išėjusių pasivaikščioti visaginiečių vos vienas kitas – kelia klausimą: ar kam nors viso to reikia?

Tuščia ir naujajame J.Šuklino bei I.Chomenko restorane „Rendez Vous“. Kukliai ir jaukiai įrengtose patalpose penktadienio pavakarę nėra nė vieno žmogaus, tačiau geros nuotaikos neprarandantis karjerą ką tik baigęs garsusis kanojininkas šypsosi: „Pasilikit iki vakaro, pas mus karaokė vakarėlis, bus linksma.“

Olimpinis vicečempionas niekur bėgti iš Visagino tikina net nesiruošiąs. Tai, kaip šis žmogus kalba apie gimtąjį miestą, žavi – entuziazmas tiesiog liejasi, jis nesustodamas vardija, kas Visagine jau padaryta, ko dar trūksta.

Ir vis pabrėžia: čia ideali vieta gyventi šeimoms su vaikais, juk miestas nedidelis, eilių nėra norint patekti į vaikų darželius, mokyklos puikiai sutvarkytos, pusė šių įstaigų turi net baseinus. Jau nekalbant apie sutvarkytas ežero pakrantes, kur asfaltuotu takeliu stumdyti vaikišką vežimėlį tarp pušų – vienas malonumas.

Kyla klausimas, ar tik J.Šuklinas nesiruošia artėjantiems Seimo rinkimams, juk prieš kiek daugiau nei metus tapo Visagino tarybos nariu. Tačiau sportininkas juokiasi – politiku būti jis esą nenori, o darbas Visagino taryboje yra dėl gimtojo miesto. Nors greičiausiai jis po kelerių metų tikrai pretenduos tapti Visagino meru: tai gali suprasti iš visaginiečio užuominų, viešai pirštinės dabartinei merei Daliai Štraupaitei ir kitiems politikams jis dar nemeta.

Pratina prie naujos vietos

Prieš ketverius metus J.Šuklinas kartu su geriausiu vaikystės draugu I.Chomenko Visagine atidarė piceriją, o prieš kelis mėnesius – ir kepsnių restoraną, nors pats šios vietos restoranu vadinti jis nelinkęs, sako, kad tai tiesiog „steak house'as“.

Šių maitinimo įstaigų sportininkas verslu nevadina. Anot jo, tai tėra noras padaryti šį tą gero savo miestui ir jo gyventojams, kurie itin karštai bei nuoširdžiai palaikė jį sportinės karjeros metu.

15min nuotr./Visagino paplūdimys prie ežero
15min nuotr./Visagino paplūdimys prie ežero

„Iš to, ką investavome į piceriją, mums dar negrįžo nė vienas euras. Viską, ką uždirbome, dėjome į tokį fondą, iš kurio kažką pirkome, gerinome picerijoje. O dabar atidarėme ir „Rendez Vous“. Kol kas dirbame tokiu bandomuoju režimu, bandome patiekalus, derinamės prie klientų. Pastebime, kad kai kurie visaginiečiai baiminasi čia ateiti – juk restoranas. Todėl norime padaryti jaukią aplinką, turime vietos žaisti vaikams“, – rodydamas, kaip ir kas įrengta, pasakoja J.Šuklinas.

Pasak turbūt garsiausio Visagino gyventojo, šioje įstaigoje galima suvalgyti kokybišką jautienos kepsnį, įrengtoje scenoje vyksta gyvos muzikos koncertai. Sukurta ir darbo vietų: picerijoje dirba 15, naujajame restorane – apie 18 žmonių.

Ateitį mato kaip sporto miesto

Kol kas dirbame tokiu bandomuoju režimu, bandome patiekalus, derinamės prie klientų. Pastebime, kad kai kurie visaginiečiai baiminasi čia ateiti – juk restoranas, – pasakoja J.Šuklinas.

Tačiau J.Šuklino galvoje sukasi mintys ne tik apie maitinimo įstaigas. Būdamas Visagino tarybos narys (J.Šuklinas į tarybą išrinktas kaip visuomeninis rinkimų komiteto „Visaginas – tai mes“ narys – aut. past.), jis pasakoja apie persvarstytą sporto strategiją ir galimybes ateityje Visaginą paversti sporto miestu.

„Aš pats visą pasaulį apvažiavau, dvidešimt metų sportuodamas, nemačiau geresnės vietos sportuoti. Mes ieškome visame pasaulyje tokių vietų, kur būtų ramu ir galima būtų visą laiką skirti sportui, poilsiui ir atsistatymui. Infrastruktūrą mes turime puikiausią, stadionas yra, statome irklavimo bazę, kortus su profesionalia danga. Mes turime visą infrastruktūrą, bet neturime sistemos organizuoti stovyklas. Norime tapti jaunių, jaunimo pasiruošimo centru su sveikatos priežiūra, tyrimais, maitinimu“, – vieną iš Visagino ateities vizijų dėsto J.Šuklinas.

Anot sportininko, tradicijos sportuoti čia senos ir stiprios, nuolat užauga jauna karta tų, kurie skina medalius Europos ir pasaulio čempionatuose, tad jis pats tikrai nėra vienintelis ar išskirtinis. Tačiau įgyvendinti tokį ambicingą planą be aukščiausios valdžios pagalbos Visaginas vargu ar galės, todėl laukiama galutinio sprendimo, kas miesto laukia: nauja atominė elektrinė ar kitos ateities vizijos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos