L.Linkevičius atsakymus iš Seimo tribūnos turėtų pateikti ketvirtadienio popietę.
Parlamentarų teigimu, ministro pirmininko iniciatyva „kelia abejonių dėl ligšiolinės užsienio politikos vieningumo, tęstinumo ir Lietuvos reputacijos“.
L.Linkevičiaus prašoma paaiškinti, ar S.Skvernelio iniciatyva buvo derinta su prezidente Dalia Grybauskaite, kitomis institucijomis ir Europos Sąjungos (ES) partneriais.
Opozicija taip pat kelia klausimą, ar Baltarusija pasiūlymo neišnaudos siekdama pakeisti Lietuvos poziciją dėl Minsko ir ES santykių.
Šį laišką pasirašė konservatorių, liberalų ir socialdemokratų atstovai.
S.Skvernelis kaltina pirmtakus neveiklumu
S.Skvernelis praeitą savaitę pranešė, kad Baltarusijos premjerui Sergejui Rumasui oficialiai pasiūlė Astrave statyti ne atominę, o dujų jėgainę, ir joje naudoti per Klaipėdą tiekiamas dujas.
„Lietuva būtų pasirengusi užtikrinti Jūsų šaliai alternatyvų dujų tiekimą iš Lietuvos ir per mūsų teritoriją. Mūsų jau priimti sprendimai leidžia teigti, kad jau keletą metų sėkmingai veikiantis didelio pajėgumo Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų terminalas Lietuvos ir regiono vartotojų poreikius tenkins bent iki 2044 metų, o 2021 metais pabaigus tiesti dujų jungtį su Lenkija, bus užtikrintas Lietuvos ir viso regiono tiesioginis priėjimas prie Europos Sąjungos dujų rinkos“, – rašoma S.Skvernelio laiško ištraukoje, kurią paskelbė Lietuvos Vyriausybė.
Baltarusijos vyriausybės atstovas spaudai BNS ketvirtadienio rytą sakė, kad laiškas oficialiai dar negautas.
Anot diplomatų, jis turėtų būti perduotas per ambasadą, procedūros galėjo užtrukti, nes kovo 8-oji buvo nedarbo diena Baltarusijoje, o kovo 11-oji – Lietuvoje.
S.Skvernelio teigimu, gavusi pasiūlymą Baltarusija galės parodyti, ar ji siekia spręsti apsirūpinimo elektra klausimus, ar vykdo Rusijos įtakojamą geopolitinį projektą.
Jis teigia, kad iniciatyvos ėmėsi, nes per pastarąjį dešimtmetį Lietuvos politikai ir pareigūnai nepadarė nieko realaus, kad sustabdytų elektrinės projektą.
Lietuvos valdžia teigia, kad Astravo atominė elektrinė statoma pažeidžiant saugumo reikalavimus. Baltarusija šiuos kaltinimus atmeta.
Lietuva anksčiau siekė sustabdyti projektą, inicijuodama elektros importo embargą, bet nesulaukė kitų Europos šalių ir institucijų paramos.