„Ar jums neatrodo, kad esate per daug geros nuomonės apie save? Man atrodo, kad jūsų arogancija atvirkščiai proporcinga kompetencijai. Savo veikla, o tiksliau – neveiklumu, seniai piktinate ir žalios spalvos ideologijos (ypač idealizmo) atstovus“, – pareiškė Seimo LVŽS frakcijos narė Virginija Vingrienė.
Ji kritikavo sprendimą padidinti miškų kirtimo normas, urėdijų reformos vykdymą, piktinosi, kad net Seimo nariai nesulaukia atsakymų iš Aplinkos ministerijos į savo klausimus. V.Vingrienė teigė, kad jei K.Navickui būtų skelbiama dar viena interpeliacija, ji ją palaikytų.
Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas „valstietis“ Kęstutis Mažeika ministrui priekaištų turi dėl to, kad K.Navickas ar jo vadovaujama ministerija sprendimus priima neatsižvelgę į Seimo LVŽS frakcijos nuomonę.
„Tokia praktika netoleruotina. Apie priimtus sprendimus kalbėsimės ir frakcijoje, o komitete rugsėjo mėnesį suplanavome parlamentinės kontrolės klausimus. Išties pro ausis ir pro akis šio proceso nepraleidžiame, kalbėsimės su ministru“, – tikino jis.
K.Mažeika sakė, kad kol kas nepalaikytų interpeliacijos K.Navickui.
„Tačiau jeigu matysime, kad ministras priima politinius sprendimus nepasitaręs su frakcija, bus atitinkamai reaguojama. Net iš premjero buvo kalbų, kad iš tikrųjų yra dėl ko ministrui kelti tam tikrus klausimus“, – pridūrė jis.
Seimo socialdemokratai gegužę inicijavo interpeliaciją K.Navickui dėl galimo buvusios darbovietės protegavimo, nesugebėjimo spręsti atliekų ir pakuočių tvarkymo, netinkamo pasirengimo miškų reformai.
Seimas birželį pritarė K.Navicko atsakymams, todėl jis išsaugojo postą.
Šią savaitę socialdemokratai viešai kreipėsi į prezidentę Dalią Grybauskaitę ir premjerą Saulių Skvernelį, prašydami įvertinti aplinkos ministro ir kitų ministerijos vadovų, nepasipriešinusių miškų kirtimų didinimui nuo 2019 metų, veiklą.
„Ministro pirmininko tiesioginė atsakomybė yra išsiaiškinti, ar toks aplinkos ministras gali dirbti. Galų gale pasitikrinti pas prezidentę nunešus teikimą, ar ją tenkina toks ministras, kuris atveria kelią didesniam miškų kirtimui“, – pirmadienį per spaudos konferenciją sakė Socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas Juozas Olekas.
Aplinkos ministerija, motyvuodama siekiu išlaikyti miško naudojimo stabilumą, iš pradžių siūlė Vyriausybei metinę kirtimo normą 2019 – 2023 metams palikti nepakeistą, tačiau Vyriausybė priimdama sprendimą atsižvelgė į kitų ministerijų, įskaitant Energetikos, argumentus. Teigiama, kad taip siekiama pagaminti daugiau biokuro ir nedidinti šilumos kainos gyventojams.