Seimo vadovė yra gavusi generalinio prokuroro prašymus leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyti trijų Seimo narių laisvę – „darbiečio“ Viktoro Uspaskicho, „Drąsos kelio“ partijos frakcijos nario Algirdo Vaclovo Patacko ir Mišrios Seimo narių grupės nario Remigijaus Ačo.
Prašymas dėl V.Uspaskicho L.Graužinienės stalčiuje guli jau mėnesį. Ji praėjusią savaitę pareiškė imuniteto klausimų neteiksianti svarstyti Seimui, nes parlamentas turi svarbesnių klausimų.
„Manau, kad tai visiškai netoleruotinas Seimo pirmininkės elgesys“, – pirmadienį per spaudos konferenciją Seime sakė A.Kubilius.
„Manau, kad tai visiškai netoleruotinas Seimo pirmininkės elgesys“, – pirmadienį per spaudos konferenciją Seime sakė A.Kubilius.
Jis pabrėžė, kad nei Konstitucija, nei Seimo statutas nesuteikia parlamento vadovui tokių teisių – neteikti svarstyti generalinio prokuroro kreipimųsi.
„Kaip suprantame visa tai susiję su generalinio prokuroro teikimu dar kartą svarstyti Darbo partijos garbės pirmininko Viktoro Uspaskicho neliečiamybės klausimą. Tai, ką daro Seimo pirmininkė, nusprendusi, kad ji šį klausimą teiks svarstyti tik po biudžeto svarstymo, yra šiurkštus Seimo statuto normų laužymas, o tai jau yra nebejuokinga. Ta proga šiandien Seimo pirmininkei įteiksiu pareiškimą, kuriuo kviečiu ją tiksliai laikytis statuto ir nepažeisti Konstitucijos normų“, – kalbėjo A.Kubilius.
Generalinis prokuroras Darius Valys prašo leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn „darbietį“ V.Uspaskichą dėl nepagarbos teismui. R.Ačo imunitetą norima panaikinti privataus kaltinimo dėl šmeižto byloje, to prašo teismas. Dėl A.V.Patacko teisinės neliečiamybės panaikinimo kreiptasi Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato prašymu. Policija tiria administracinių teisės pažeidimų bylą, kad šių metų rugsėjo 2 dieną Seimo narys praėjo pro prekybos centro kasas nesusimokėjęs už vieną elektros lemputę ir vieną saulėgrąžų pakelį, urių bendra vertė – 10,28 lito.
Pagal Lietuvos Konstituciją, Seimo narys negali būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn, suimtas ir kitaip suvaržyta jo laisvė be Seimo sutikimo. Seimas turi panaikinti teisinį imunitetą ir tais atvejais, kai teisme sprendžiama byla dėl administracinio pažeidimo, už kurį kaip viršutinė baudos riba numatytas areštas.