Šiuos ir kitus pasikeitimus Seimo komitetuose antradienį patvirtino parlamentarai.
Daugiausia diskusijų sukėlė P.Gražulio noras dirbti Žmogaus teisių komitete.
„Ar tinkama tokia asmenybė į Žmogaus teisių komitetą, žinant jo naujausius visus nuskambėjusius nuotykius ir pasmerkimus?“ – klausimą kėlė konservatorius Sergejus Jovaiša.
Anot jo, P.Gražulio paskyrimas į Žmogaus teisių komitetą diskredituotų parlamentą.
Vasarą paaiškėjo, kad parlamentaras turi nesantuokinį vaiką. Žiniasklaida pranešė, jog buvusi Seimo nario mylimoji kaltina politiką nesirūpinant dukra.
P.Gražulis taip pat yra aktyvus seksualinių mažumų kritikas.
Iki tol Seimo Audito komitete dirbęs P.Gražulis turėjo jį palikti, nes jis pašalintas iš „tvarkiečių“ frakcijos ir tapo Mišrios Seimo narių grupės nariu, o ši jau turi savo atstovų Audito komitete.
Kultūros komiteto pirmininką „valstiečių“ lyderį Ramūną Karbauskį ir Kultūros ministeriją dažnai kritikavęs konservatorius V.Juozapaitis pats paprašė būti perkeltas į Švietimo ir mokslo komitetą.
„Jis, matau, džiaugiasi“, – apie R.Karbauskio reakciją į jo pasitraukimą iš komiteto replikavo konservatorius.
V.Juozapaičio teigimu, atskiras Kultūros komitetas Seime nereikalingas. Anot jo, šis komitetas neturi itin daug veiklos.
Laisva vieta Švietimo ir mokslo komitete atsirado, nes jį paliko Mantas Adomėnas. Jis perėjo dirbti į Užsienio reikalų komitetą.
V.Juozapaičio vietą Kultūros komitete užėmė „tvarkietė“ Ona Valiukevičiūtė. Iki tol ši frakcija savo atstovo komitete neturėjo.