Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2023 01 23

P.Gražulis nenusileidžia: žūtbūt siekia dalyvauti Vilniaus mero rinkimuose

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) praėjusią savaitę užtrenkė merų rinkimų Vilniuje duris parlamentarui Petrui Gražuliui. Tačiau Seimo narys nenusileidžia – jis sako šį sprendimą apskundęs, nors VRK informacijos apie skundą kol kas neturi. Pasak komisijos, sprendimus neleisti dalyvauti rinkimuose yra apskundusios kelios partijos bei komitetas.
Petras Gražulis
Petras Gražulis / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

„Apskundėm, padavėm penktadienį skundą elektroniniu būdu. Ir dėl Vilniaus mero rinkimų, ir dėl kitų, kurie atseit neteisingai užpildė biografiją ir įkėlė nuotraukas“, – 15min sakė P.Gražulis.

Jo teigimu, skundų VRK sulaukė ir iš kitų partijų – ne tik iš jo vadovaujamos Tautos ir teisingumo sąjungos.

„Visos partijos skundžia – ne mes vieni. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Darbo partija, Regionų partija, mes, liberalai skundė dėl Trakų, kiek žinau“, – kalbėjo Seimo narys.

Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Petras Gražulis
Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Petras Gražulis

Jis siekė ne tik patekti į sostinės tarybą, bet ir pasivaržyti dėl mero kėdės, tačiau nesumokėjo dvigubo rinkimų užstato.

Tokia prievolė numatyta kandidatams, kurie šiuo metu eina pareigas, nesuderinamas su tarybos nario pareigomis.

Skundų lavina

VRK atstovė spaudai Indrė Ramanavičienė 15min teigė, kad politinės kampanijos dalyviai turi teisę skųsti komisijos sprendimus.

Vis dėlto, anot atstovės, P.Gražulio skundas dar nėra gautas.

Pasak I.Ramanavičienės, sprendimus apskundusios kelios partijos ir vienas komitetas.

Tai – Liberalų sąjūdis, Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga, Lietuvos žaliųjų partija, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Darbo partija, „Laisvė ir teisingumas“, nepartinis komitetas „Dirbame miestui“.

I.Ramanavičienė taip pat tvirtino, kad kol kas neaišku, kada VRK priims sprendimus dėl kandidatų sąrašų neregistravimo.

„Bet kokiu atveju iki vasario 2 dienos šis klausimas turės būti išspręstas, nes turime griežtus terminus pagal Rinkimų kodeksą“, – teigė VRK atstovė spaudai.

Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Vyriausiosios rinkimų komisijos posėdis
Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Vyriausiosios rinkimų komisijos posėdis

Pusė tūkstančio

15min primena, kad durys į rinkimus dėl netinkamai pateiktų pareiškinių dokumentų rinkimams užtrenktos per pusei tūkstančio politikų ir politinės kampanijos dalyvių.

Kaip rašė BNS, dauguma – per 400 – politikų iš rinkimų išbraukti, nes nepateikė šiemet pirmą kartą tarp privalomų pareiškinių dokumentų įtrauktų biografijos duomenų. Reikėjo nurodyti gimimo datą, vietą, išsilavinimą, užsienio kalbos mokėjimą, tautybę, darbovietę, šeiminę padėtį, pomėgius.

Daugiau kaip pusšimtis asmenų nedeklaravo gyvenamosios vietos toje savivaldybėje, kurioje nori kandidatuoti.

Partijos ir kandidatai pareiškinius dokumentus privalėjo pateikti iki gruodžio 30 dienos.

Norint dalyvauti savivaldos rinkimuose reikėjo pateikti anketą, turto ir pajamų deklaracijų pagrindinių duomenų išrašus, privačių interesų deklaraciją, pasižadėjimą laikytis draudimo papirkti rinkėjus, sutikimą būti iškeltu kandidatu, duomenis apie sumokėtą rinkimų užstatą, jei eina nesuderinamas pareigas, nuotrauką, nustatytos formos biografiją, rinkimų programą, o kandidatas į merus turėjo dar pateikti savo rinkimų programą ir įsipareigojimą, kad jei bus išrinktas, nutrauks darbą, nesuderinamą su mero pareigomis.

Kandidatas neregistruojamas, jei pateikti ne visi pareiškiniai dokumentai ar juose pateikta tikrovės neatitinkanti informacija, ar pateikti reikalavimų neatitinkantys dokumentai.

Dominuoja P.Gražulio partijos kandidatai

Daugiausiai – 156 – netinkamai dokumentus pateikusių pretendentų buvo Tautos ir teisingumo sąjungos (centristų, tautininkų) sąrašuose, Darbo partijos – 67, partijos „Laisvė ir teisingumas“, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, politinio komiteto „Šilalės centristai“ sąrašuose – po daugiau kaip 40, Lietuvos žaliųjų partijos – 39.

Užkirtus kelią daliai politikų dalyvauti rinkimuose, gali griūti ir atskiri kandidatų sąrašai, nes Rinkimų kodeksas numato minimalų į juos įrašytų asmenų skaičių. Sąraše kandidatų negali būti mažiau kaip pusė ir du kartus daugiau kaip iš viso renkama tos savivaldybės tarybos narių.

VRK jau yra iš rinkimų išbraukusi Tautos ir teisingumo sąjungos (centristų, tautininkų) keliamus kandidatų sąrašus Akmenės ir Jonavos rajonuose, o Tauragėje griuvo ne tik sąrašas, bet ir partijos kandidatas į merus, nes pavėluotai pateikti dokumentai arba sąrašuose nebuvo minimalaus reikalaujamo kandidatų skaičiaus.

Savivaldybių tarybų ir merų rinkimai vyks kovo 5 dieną.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Advento kalendoriai – nuo paprastos tradicijos iki prabangos segmento
Reklama
Ekspertai įvertino: ko reikia, kad Lietuvos verslai klestėtų?
Reklama
Sporto veiklų įvairove ir dalyvių gausa Telšiuose pažymėta Sporto diena
Reklama
Kaip išvengti peršalimo komplikacijos – sinusito