A.Tapinas pirmadienį skelbė, kad K.Bartoševičius prieš pasitraukdamas iš Seimo už parlamentines lėšas įsigijo planšetę „Ipad Pro“ ir klaviatūrą už 1888 eurus.
„Reikės pasiklausti Seime, ar jis šituos daiktus už mūsų pinigus grąžino ar tiesiog išsinešė su savimi“, – rašė A.Tapinas.
K.Bartoševičius per pirmuosius keturis 2022-ųjų mėnesius taip pat sumokėjo 2,1 tūkst. eurų už savo asmeninės interneto svetainės kūrimą. Jo asmeninės interneto svetainės neįmanoma rasti.
Buvęs parlamentaras parlamentines lėšas naudojo ir atvirukų, skirtų moksleiviams, gamybai ir išsiuntimui į įvairias mokyklas.
K.Bartoševičius 2021–2023 metais iš viso išleido 20,3 tūkst. parlamentinių lėšų.
Tiesa, Seimo nariu jis buvo kiek daugiau nei pusę kadencijos – iki 2023-iųjų sausio 24 dienos, kai mandato atsisakė.
Koks planšetės ir klaviatūros likimas?
15min aiškinosi, ar K.Bartoševičius grąžino Seimo kanceliarijai už parlamentines lėšas įsigytą techniką, ar pasiliko ją sau.
Seimo kanceliarijos atstovė spaudai Justė Radzevičiūtė-Laugalienė teigė, kad buvęs parlamentaras grąžino tik tą techniką, kuri jam buvo išduota Seimo kanceliarijos.
Tuo metu už parlamentines lėšas įsigytą planšetę ir klaviatūrą teisiamas politikas pasiliko sau.
„Už Seimo nario parlamentinei veiklai skirtas lėšas įsigyta technika nėra paliekama Seimo kanceliarijai, toks reikalavimas teisės aktuose nėra numatytas“, – teigė J.Radzevičiūtė-Laugalienė.
Vyksta teismo procesas
15min primena, kad Panevėžio apygardos teisme toliau nagrinėjama buvusio Seimo nario K.Bartoševičiaus byla, kurioje jis kaltinamas nepilnamečių seksualiniu prievartavimu ir tvirkinimu. Pirmadienį vyko liudytojų apklausos.
K.Bartoševičius yra kaltinamas dėl 10 nusikalstamų veikų padarymo: dvi veikos – dėl seksualinio prievartavimo, padaryto mažamečio bei nepilnamečio asmens atžvilgiu, keturios – dėl jaunesnio nei 16 metų asmens tvirkinimo bei dar keturios – dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo.
K.Bartoševičius visus jam pateiktus kaltinimus neigia.
Baudžiamasis kodeksas už seksualinį prievartavimą numato laisvės atėmimą nuo 3 iki 15 metų, už jaunesnių kaip 16 metų asmenų tvirkinamuosius veiksmus – laisvės atėmimą iki penkerių metų, dėl sveikatos sutrikdymo numatytos švelnesnės bausmės.
Ikiteisminį tyrimą dėl galimo nepilnamečių ir mažamečių seksualinio prievartavimo bei tvirkinimo prokuratūra atliko nuo pernai lapkričio. Įtarimai K.Bartoševičiui pateiktį pernai vasarį, Seimo nario mandato jis atsisakė kiek anksčiau, 2023-iųjų sausio pabaigoje.