Tačiau, specialistų nuomone, mėsos švytėjimą sukeliančios bakterijos pavojaus sveikatai nekelia.
Anot instituto pranešimo spaudai, bakterijos Photobacterium phosphoreum (Vibrio phosphoreum) gali būti išskiriamos iš jūros vandens arba jūrinių žuvų, jūrinių vėžiagyvių. Kai kurios liuminescuojančios bakterijos gyvena simbiozėje su jūriniais organizmais. Pavyzdžiui, kai kurios jūrinės žuvys ir sepijos turi švytinčius organus, kuriuose gyvena liuminescuojančios bakterijos. Jos gali skleisti melsvai žalią šviesą. Tiesa, švyti jos tik tada, jei yra gerai aprūpinamos deguonimi. Gendant žuviai susidaro puiki terpė daugintis šioms bakterijoms.
Liuminescuojančios bakterijos taip pat gali augti ir neįprastose vietose. Šių bakterijų morfologija labai panaši į žarnyno bakterijų. Bakterijos šviečia tik jei sudaro dideles grupes. Švytėjimą sukelia bioliuminescentinės reakcijos bakterijų ląstelėse. Pavienės bakterijos nešviečia. Optimali augimo ir dauginimosi temperatūra +(20 – 22)°C.
Spėjama, kad žalia mėsa gali būti užkrečiama šiomis bakterijomis nuo žuvies, pvz.: laikant produktus tame pačiame šaldytuve.
Liuminescuojančios bakterijos, kaip ir daugelis kitų aplinkoje esančių bakterijų, ligų nesukelia. Tačiau tai yra neįprastas, dažnam vartotojui ir nepriimtinas reiškinys.
Kas keletą metų pasikartojančios diskusijos dėl mėsos švytėjimą neramina visuomenę, todėl Instituto specialistai ir toliau domėsis šiuo klausimu ir informuos vartotojus.