„Pirmieji kadencijos metai yra vienas sudėtingiausių etapų, kuomet reikia praminti naujus dalykinių ryšių takus Prezidento institucijos santykiuose tiek su kitomis valdžios grandimis ir visuomenės grupėmis, tiek čia, institucijos viduje, tarp patarėjų grupių. Tuo pat metu reikia brėžti aiškias politines linijas ir jas įgyvendinti.
Nuoširdžiai dėkoju savo patarėjams už jų indėlį formuojant Prezidento politiką pirmaisiais metais. Mano pasitikėjimas šiais žmonėmis ir pagarba jiems nesibaigia su jų paskutine darbo diena, bet pasipildo žmogišku dėkingumu. Pradėtus darbus tęs ir plės savomis iniciatyvomis naujieji grupių vadovai“, – pranešime spaudai sakė G.Nausėda.
Anot Prezidentūros, ankstesni grupių vadovai priėmė sprendimus tęsti darbus kitose srityse.
J.V.Žukas vystys privačią veiklą, S.Šulcė tęs kūrybinį ir mokslinį darbą, o A.Zabarauskas grįš į privatų sektorių. Pastarasis su G.Nausėda dirbo nuo pat pernai vykusių prezidento rinkimų kampanijos pradžios, o J.V.Žukas ir S.Šulcė prie šalies vadovo komandos prisijungė jam jau pradėjus eiti pareigas.
Nacionalinio saugumo grupės vadovas, teisininkas D.Kuliešius prezidento komandoje pradėjo dirbti pernai rugpjūtį. Anksčiau jis dirbo susisiekimo ministro Roko Masiulio patarėju, kur buvo atsakingas už nacionalinio saugumo klausimus, antikorupcinės aplinkos sistemos kūrimą, gerojo valdymo standartų diegimą. D. Kuliešius yra dirbęs Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyboje.
Naujoji vyriausioji prezidento patarėja J.Karpavičienė yra humanitarinių mokslų daktarė, daugiau nei dešimt metų Valdovų rūmuose vadovavo kultūrinei veiklai. Ji yra Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto Senovės ir vidurinių amžių istorijos katedros docentė, turi dvidešimties metų mokslinės ir pedagoginės veiklos bei tarptautinio bendradarbiavimo mokslo srityje patirtį, yra Muziejų tarybos narė, Tarptautinės muziejų tarybos Lietuvos skyriaus valdybos pirmininkė.
Birželio mėnesį darbą G.Nausėdos komandoje taip pat baigia Teisės grupės patarėjos Ieva Saudargaitė bei Vida Petrylaitė. I.Saudargaitė planuoja tęsti karjerą valstybės tarnyboje, o V.Petrylaitė savo profesinę veiklą apsisprendė skirti moksliniam ir pedagoginiam darbui Vilniaus universitete.