Kaip teigė Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos vyriausiasis patarėjas Deividas Petrolevičius, registracijos centro, įsikūrusio Paryžiaus komunos gatvėje, darbo laikas sutrumpintas.
Tokios apgulties, kokia buvo pirmąją savaitę, nebėra, tačiau atvykėlių srautas nenutrūko. Štai pirmadienį užregistruota 100 pabėgėlių.
Klaipėdos miesto savivaldybė priėmė sprendimą atvykėliams suteikti ir materialinę paramą: minimalų pragyvenimo lygį žyminčią išmoką – 267 eurus.
Jau gauta daugiau nei 800 prašymų tokiai išmokai gauti. Kaip teigė D.Petrolevičius, neretai vienu prašymu paramos prašoma keliems šeimos nariams: tėvai pildo už savo vaikus.
Štai praėjusią savaitę buvo 500 prašymų, o parama skirta 1200 asmenims. „Priežasčių, kodėl ne visi rašo prašymus, yra įvairių. Dalis apsigyvena kitose savivaldybėse, tik registruojasi mūsų centre. Kiti to nedaro, nes planuoja migruoti kitur. Turime ir tokių“, – vardijo valdininkas.
Gavę leidimą laikinai apsistoti Lietuvoje, ukrainiečiai gali pretenduoti ir į kitas išmokas: vaiko pinigus, kompensacijas už komunalines paslaugas, registruotis Užimtumo tarnyboje.
Klaipėdos mokyklas jau lanko 720 ukrainiečių, darželius – 120.
Kaip teigė D.Petrolevičius, susiduriama su problema dėl apgyvendinimo. Jau baigiama išnaudoti visą savivaldybės turimą rezervą. Privačiame sektoriuje rasti butą nuomai taip pat problematiška.
„Šią savaitę vyks antroji įdarbinimo mugė. Pirmasis susitikimas su pramonės atstovais buvo itin sėkmingas. Dabar rengiamas susitikimas su prekybos ir paslaugų sektoriaus atstovais“, – kalbėjo D.Petrolevičius.
Dalis atvykusių ukrainiečių jau dirba, kiti – kurių dauguma mamos – laukia iki tol, kol apsipras vaikai mokyklose ar darželiuose.
Klaipėdoje iki karo gyveno apie 3000 ukrainiečių.