2021 07 26

Pacientų organizacijos: kontaktines paslaugas turi teikti tik vakcinuoti darbuotojai

Sveikatos priežiūros ir slaugos paslaugas teikiančiose įstaigose yra darbuotojų bei pacientų, kurie vis dar nepasiskiepiję nuo koronaviruso. Santaros klinikų centre atliktas mokslinis tyrimas rodo, kad po vakcinacijos prieš COVID-19 penktadaliui kraujo ligomis sergančių pacientų imunitetas nesusidarė. Pacientus vienijančios organizacijos baiminasi, kad lėtinėmis ligomis sergantys pacientai, kontaktuodami su nepasiskiepijusiu ir koronavirusu sergančiu asmeniu, gali susirgti sunkia viruso forma. Pasak jų, būtina užtikrinti, kad pacientams kontaktines paslaugas galėtų teikti tik vakcinuoti darbuotojai.
Naujojoje Vilnioje mobilusis vakcinacijos centras
Naujojoje Vilnioje mobilusis vakcinacijos centras / Arno Strumilos / 15min nuotr.

Kaip rašoma pranešime žiniasklaidai, Santaros klinikų ir Kauno klinikų tyrimai rodo, kad imunitetas nesusidarė 74 proc. pacientų po inkstų transplantacijos bei 10 proc. hemodializuojamų pacientų.

Pasak Lietuvos asociacijos „Gyvastis“ prezidentės Aušros Degutytės, šiems pacientams, o taip pat ir nemažai daliai kitų asmenų, sergančių lėtinėmis ligomis, kontaktavus su nevakcinuotu infekuotu asmeniu gresia susirgti sunkia COVID-19 ligos forma: „Norėtume pabrėžti, kad būtent asmens sveikatos priežiūros bei globos ir slaugos įstaigose trečiosios bangos metu susidarydavo didžiausi COVID-19 židiniai. Ši rizika išlieka, ypač lengviau plintant viruso delta padermei“.

Pacientus vienijančios organizacijos prašo skubos tvarka svarstyti teisės aktų priėmimą ar pakeitimus, kurie užtikrintų, jog pacientams kontaktines paslaugas galėtų teikti tik vakcinuoti darbuotojai. Nevakcinuoti arba nepersirgę COVID-19 liga pacientai, kurie kreipsis dėl ambulatorinių planinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų gavimo, turėtų prieš paslaugos gavimą ne anksčiau kaip prieš 24 val. atlikti ir pateikti neigiamą PGR tyrimo atsakymą. Pastaroji nuostata galiotų tik asmenims, kurie atsisakė skiepytis ne dėl medicininių priežasčių. Šie asmenys už tyrimą turėtų apmokėti asmeninėmis lėšomis.

„Prašome atsižvelgti į gerąją ES šalių patirtį, kuriose įteisinti reikalavimai pasiskiepyti gydytojams, slaugytojams ir kitam personalui, turinčiam kontaktus su rizikos grupėms priskiriamais žmonėmis, – sako Asociacijos „Kraujas“ pirmininkė Ieva Drėgvienė. – Tokius teisės aktus yra priėmusi Prancūzija, Graikija, net kaimyninė Latvija įteisino tvarką, kad skiepytis nuo COVID-19 ligos bus privalu medikams bei socialiniams darbuotojams. Manome, kad kitų pacientų saugumui skiepų atsisakantys pacientai turėtų prieš gaudami planines sveikatos priežiūros paslaugas atlikti ir turėti neigiamą SARS-CoV-2 viruso testą“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų