A.Mockus su turniketu, jo panaudojimu susipažinęs prieš 5-6 metus.
Šaulių sąjungos ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų karys vis dalyvauja mokymuose, kaip suteikti pirmąją pagalbą. Turniketą dėjęs yra ne kartą. Motociklu važinėjantis vyras tokį vežiojasi ir kišenėje, jei kartais prireiktų. Todėl sutinka, kad toks medicininis įtaisas turėtų būti transporto priemonių vaistinėlėse.
Turniketas... trūksta
„Tačiau viskas daroma ne taip, kaip turėtų. Žmonės skubėjo susipirkti tas vaistinėles arba papildymus ir visai neįsigilino, ką perka. Maža to, kiek aš pats įsitikinau, turbūt kokie aštuoni ar devyni žmonės iš dešimties net nežino, kaip tą įtaisą naudoti. Tai kokia iš to nauda? Dabar dar aiškėja, kad ir tie parduodami turniketai – nekokybiški“, – aiškino pašnekovas.
A.Mockus atkreipė dėmesį į žmonos įsigytą vaistinėlę. Paskutinėmis birželio dienomis ją pirko nedideliame Žemaitijos miestelyje – kitur neberado.
„Aš išsyk mačiau, kad čia prastos kokybės turniketas. Nors ir nebuvo pats blogiausias, kokį esu matęs“, – 15min teigė klaipėdietis.
15min išsiaiškino, kad į Lietuvą bandyta įvežti itin prastos kokybės šių medicininių įtaisų. Po patikrinimo daliai įmonių buvo uždrausta jais prekiauti.