Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2016 05 03

Pagalbos moterims linija jau prieinama visą parą

Pagalbos moterims linija (PML) per 2016 metus planuoja pailginti darbo laiką net tris kartus ir teikti pagalbą dviem linijom vienu metu, 24 valandas per parą. Emocinė parama nemokamu linijos numeriu 8 800 66366 nuo šių metų balandžio 1-osios jau yra prieinama kasdien bet kuriuo paros metu.
Smurtas šeimoje
Smurtas šeimoje / 123rf.com nuotr.

Pagalba dviem linijom skambinantiesiems bus teikiama nuo spalio 1-os dienos. Projektą finansuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

PML savanorių bei psichikos sveikatos specialisčių pagalba yra skirta nukentėjusiems nuo smurto artimoje aplinkoje, prekybos žmonėmis ar seksualinio išnaudojimo, išgyvenantiems psichologines krizes bei suicidinės rizikos ar ketinantiems nusižudyti asmenims.

Remiantis PML sukauptais duomenimis, kasmet pagalbos skambučių ir laiškų daugėja. 2004 metais atsiliepta į 718 skambučių, 2005 – į 5021, 2014 metais emocinę paramą telefonu linijos savanorės bei specialistės teikė 7912 kartų, taip pat atsakyta į 379 pagalbos prašančiųjų laiškus.

Smurto vis daugėja

Pernykščiai duomenys rodo, jog net 38 proc. skambinančiųjų į PML kreipėsi dėl smurto artimoje aplinkoje. Smurto problemos mastą Lietuvoje plačiau apžvelgia Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos surinkti duomenys: 2012 metais užregistruota per 18 200 iškvietimų dėl smurtaujančių artimųjų, o 2014 metais šis skaičius išaugo iki daugiau kaip 29 300. Smurto artimoje aplinkoje aukomis gali tapti bet kuris asmuo, nepriklausomai nuo lyties ir amžiaus, tačiau daugiausia, maždaug 80 proc. visų nukentėjusiųjų, yra moterys, o 93 proc. įtariamųjų yra stipriosios lyties atstovai.

2014 metais Lietuvoje veikiančios emocinės paramos linijos dėl ribotų išteklių sugebėjo atsiliepti tik į kas dvyliktą pagalbos skambutį.

Smurtą artimoje aplinkoje patyrę ar jo liudininkais tapę asmenys yra ypač pažeidžiami. Kiek galima skubiau suteikta emocinė parama, palaikymas ir informacija apie pagalbą gali padėti išvengti ilgalaikių neigiamų pasekmių aukos fizinei bei psichinei sveikatai, užkirsti kelią savižudybėms. Todėl lengvai prieinamos nemokamos pagalbos bet kurioje šalies vietoje ir bet kuriuo paros metu problema šiandien yra tokia aktuali.

Lietuvos emocinės paramos tarnybų asociacijos (LEPTA) duomenimis, 2014 metais Lietuvoje veikiančios emocinės paramos linijos dėl ribotų išteklių sugebėjo atsiliepti tik į kas dvyliktą pagalbos skambutį. Ilgesnis PML darbo laikas bei galimybė prisiskambinti dviem linijom vienu metu padidins pagalbos prieinamumą skambinančiajam kasdien visą parą, taip pat savaitgaliais ir švenčių dienomis. Planuojama, jog nauju režimu dirbančios PML svanorės-konsultantantės bei psichikos sveikatos specialistės vidutiniškai galės atsakyti į 9000 skambučių per metus.

KONTAKTAI

Dalia Puidokienė, PML emocinės paramos programos vadovė

+370 607 81688, +370 46 350099

kmn@moteriai.lt

www.moteriai.lt

Apie Pagalbos moterims liniją

Pagalbos moterims linija yra anoniminė nemokama emocinės paramos telefonu bei laiškais programa, įgyvendinama dviejų nevyriausybinių organizacijų – Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centro bei Kauno moterų linijos. Nuo 2004 metų linija veikia visoje Lietuvoje ir yra tikroji LEPTA narė. Programa įkurta siekiant teikti emocinę paramą ir reikiamą informaciją apie tolesnės pagalbos formas moterims, patiriančioms bet kurios rūšies, t.y. fizinį, psichologinį, seksualinį, ekonominį bei institucinį smurtą, prekybą žmonėmis ar seksualinį išnaudojimą prostitucijos tikslais. Į skambučius atsiliepia darbui linijoje atrinktos bei specialius mokymus baigusios savanorės-konsultantės ir psichikos sveikatos specialistės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos